[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

از هرکول تا شرلوک، روزنامه شیراز نوین

سریال‌های پلیسی و جنایی به تبع داستان معمایی و ساختار اکشنی که دارند؛ هر ساله مورد توجه مخاطبان بسیاری در سراسر دنیا قرار می‌گیرند و با قیمت های بالایی به شبکه های تلویزیونی فروخته می شوند.به گزارش ایسنا، الجزیره در گزارشی به معرفی شش سریال پلیسی و مهیج پرداخته که از طریق نتفلیکس به دنیا عرضه شده است:
«لوپین»: سریال فرانسوی «لوپین»، توانست در مدت زمانی کوتاه توجه مشترکان نتفلیکس را به خود جلب کند. طبق آماری که خود شبکه منتشر کرده است، این سریال فرانسوی در کشورهای اروپایی و عربی مخاطبان زیادی را جذب کرده است.سریال «لوپین» مرز ۷۰ میلیون مخاطب را گذرانده و توانسته است به پرمخاطب ترین سریال فرانسوی شبکه نتفلیکس تبدیل شود.همچنین این سریال فرانسوی، سریال «تاج» که ۶۲ میلیون مخاطب داشته و جزو سریال‌های پرمخاطب ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰ بوده را هم پشت سر گذاشته است.این سریال در ژانر پلیسی، داستانی مهیج با حوادث غیرمنتظره را روایت می‌کند. قهرمان داستان به دنبال کشف حقیقت در رابطه با تهمتی است که ۲۵ سال قبل به پدرش زده شده و این موضوع ماجراجویی ها و حوادثی را به همراه دارد.
«شرلوک»: سریال «شرلوک» نیز مانند سریال «لوپین» قهرمانی دارد که مسایل و پیچیدگی‌ها را با قدرت ذهنی فوق‌العاده‌اش حل می‌کند، اما با این تفاوت که «شرلوک» از این توانایی در برقراری عدالت و حل پرونده‌های پیچیده‌ای که پلیس در حل آن‌ها عاجز است استفاده می‌کند.این سریال جنایی انگلیسی در ۱۵ قسمت و ۵ فصل به فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ منتشر شد و توانست مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. «شرلوک» از منتقدان نمره ۹.۱ را کسب کرده و همچنین در لیست ۲۵۰ سریال برتر تاریخ که توسط همین سایت منتشر شده، رتبه ۲۱ را دارد.بازی قابل توجه بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن یکی از دلایل موفقیت این سریال بوده است.شخصیت شرلوک هولمز تاکنون در چند نسخه سریال توسط شبکه های تلویزیونی مختلف، محوریت قرار گرفته است.
«پوآرو»:«پوآرو»  نیز یک سریال انگلیسی است که از طولانی ترین سریال‌های تاریخ محسوب می‌شود. «پوآرو» از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۱۷ و در ۱۳ فصل منتشر شده است.داستان درباره هرکول پوآرو، کارآگاه بلژیکی است که سعی دارد پرونده‌ها و جرایم مختلف را حل و فصل کرده و مجرم حقیقی را بیابد. هرکول پوآرو شخصیتی است که توسط آگاتا کریستی، نویسنده شهیر انگلیسی خلق شده است.
«خانه کاغذی»: «خانه کاغذی» که در آمریکا با عنوان «سرقت پول» شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین سریال‌های شبکه نتفلیکس است. فصل چهارم این سریال ۶۵ میلیون بار مشاهده شده است.پروفسور برای یک سرقت بزرگ برنامه ریزی کرده و گروهی را جمع می‌کند اما در این میان او درگیر داستانی عشقی شده و با وجود نبوغش برنامه‌هایش در معرض خطر شکست قرار می‌گیرند.
«یقه سفید»: سریال «یقه سفید»  سریالی پلیسی و در عین حال کمدی است که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ و در ۶ فصل منتشر شد. داستان سریال درباره مجرمی باهوش است که پس از سال‌ها موش و گربه بازی با پلیس بالاخره دستگیر شده و به دلایلی تصمیم به همکاری با پلیس برای دستگیری دیگر مجرمان می‌گیرد. «مت بامر» نقش اصلی این سریال را بر عهده دارد.
«کارمن سندیگو»: «کارمن سندیگو» نیز سریال انیمیشنی پلیسی است که از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ منتشر شد. این انیمیشن که نامزد دریافت جایزه امی هم بوده از یک بازی به همین نام الهام گرفته شده است.
قهرمان این سریال دختری به نام کارمن است که برای تبدیل شدن به خلافکاری حرفه‌ای آموزش می‌بیند اما او تصمیمی می‌گیرد تا به تقلید از رابین هود برای دو هدف به کارش ادامه دهد؛ یکی مقابله با باندهای بزرگ خلافکاری و دومی برای کمک به نیازمندان؛ در این میان تلاش پلیس برای دستگیری او کار را برایش پیچیده تر می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی