[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

استاندار فارس : تعلیم و تربیت باید تنها دغدغه معلمان باشد، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی کلنگ بزرگترین مجتمع مسکونی فرهنگیان شیراز صبح دیروز با حضور استاندار فارس‌، مدیر کل آموزش و پرورش فارس و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین بر زمین زده شد. به گزارش خبرنگار شیراز‌نوین، استاندار فارس در این مراسم ضمن تبریک اعیاد پیش رو به مقام والای معلمان اشاره کرد و گفت: اگر در رابطه با معلمان کوتاهی کنیم‌، باید نگران باشیم و هر کس هر کاری می‌تواند باید برای معلمان انجام دهد. سید محمد علی افشانی با بیان اینکه معلم بالاترین مقام آدمی است‌‌، اظهار داشت: وظیفه همگان است که به معلم خدمت کنند و به هیچ وجه به آنها بی‌احترامی نکنند. 
وی تصریح کرد: آنان که تلاش کردند تا مشکل مسکن 453 نفر از معلمان را با این پروژه بر طرف کنند‌، کاری ارزشمند انجام دادند و پاداش خداوند شامل حالشان می‌شود. 
استاندار فارس با اشاره به تعداد کثیر جامعه معلمان گفت: می‌بایست به گونه‌ای عمل کنیم تا در آینده معلمان دغدغه‌ای جز تعلیم و تربیت دانش آموزان نداشته باشند. معلمان اگر نتوانستند آینده خود را بسازند اما‌ آینده سازان را می‌سازند. 
افشانی ادامه داد: این معلمان تمام همّ و غم خود را در راه تعلیم و تربیت گذاشتند و همه ما موظفیم در جهت رفع نیاز آنان تلاش کنیم. افشانی بیان داشت: مطمئناً جامعه‌ای به سعادت می‌رسد که اولویت اصلی آن در همه امور معلمان باشد و یکی از راه‌های تکریم آنان و جلوگیری از آسیب ندیدن حرمتشان‌، رفع نیازهای اولیه آنان است. مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس نیز با اشاره به اینکه تمام واحدهای پروژه 453 واحدی معلم به فرهنگیان اختصاص می‌یابد، گفت: یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش تأمین مسکن معلمان است. حمیدرضا آذری با بیان اینکه مسکن در کشور ایران مقوله پیچیده‌ای است‌، اذعان داشت: در دوره‌های گذشته افراد بسیاری درصدد رفع این مشکل برآمدند که تمامی پروژه‌ها زمین گیر شده و رها شدند. وی با بیان اینکه معلمان محور توسعه هستند‌، گفت: مدرسه کانون توسعه و تحول است و هر کشوری که بخواهد مصونیت را در خود ایجاد کند راهی به جز گسترش آموزش و پرورش ندارد. 
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در ادامه افزود: از دو سال پیش به دنبال ساخت مسکن فرهنگیان بودیم که امروز این کار ثمر داد و شاهد کلنگ زنی این مجموعه 453 واحدی هستیم. همچنین این دولت به دنبال ارتقای معیشت معلمان است و باید زمینه‌های آن نیز فراهم شود. 
آذری در پایان اظهار داشت: پروژه 453 واحدی معلم، کاری در زمینه ارتقای منزلت فرهنگیان بوده است و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در این راستا قدم برداریم. 
مدیر عامل شرکت توسعه و عمران فارس با اشاره به آغاز به کار عملیات ساخت پروژه 453 واحدی مسکن معلمان در شیراز گفت: ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست‌به‌دست هم دادند تا پس از 2 سال پیگیری مداوم، پروژه 453 واحدی مسکن فرهنگیان که یک کار نشدنی بود، اجرایی شود. 
محمد علی معین با اشاره به تعداد سهام داران این شرکت بیان داشت: 31 هزار نفر سهام دار این شرکت هستند و در بین شرکت‌های ساختمانی با اختلاف زیادی در بورس دارای بالاترین نرخ سود مشارکت هستیم. وی ادامه داد: با مدیریت مناسب مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس پروژه 453 واحدی مسکن فرهنگیان عملیاتی شد که در این راستا شرکت تأمین مسکن فرهنگیان و شهرداری شیراز در کنار یکدیگر این کار مهم را به سرانجام رساندند. مدیر عامل شرکت توسعه و عمران فارس در تشریح پروژه گفت: : پروژه 453 واحدی مسکن فرهنگیان در 8 بلوک ساختمانی و 6 طبقه مسکونی ساخته خواهد شد که زمان تخمینی تکمیل این پروژه از امروز به مدت 30 ماه خواهد بود. 
معین با بیان اینکه واحدهای این پروژه در سه نوع یک، دو و سه‌خوابه ساخته خواهد شد اظهار داشت: تمام واحدها دارای پارکینگ و انباری هستند و این واحدها به‌طور کامل به فرهنگیان اختصاص خواهد یافت. وی همچنین با اشاره به اینکه برای این پروژه 125 میلیارد تومان هزینه خواهد شد، گفت: با توافقی که با بانک انصار انجام‌شده است مبلغ 50 میلیون تومان به‌صورت وام با سود 5 درصد به‌عنوان آورده فرهنگیان برای واگذاری این واحدها در نظر گرفته‌شده است. 
پروژه 453 واحدی معلم واقع در بولوار رازی - خیابان نرجس است که مقرر شده ظرف مدت 30 ماه به بهره برداری برسد و به طور کامل در اختیار فرهنگیان و معلمان قرار گیرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی