[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

دوچرخه‌سواران حامی کادر درمان، دور ایران را رکاب می‌زنند ، روزنامه شیراز نوین

 سه نفر از دوچرخه سواران جهانگرد ایرانی با شعار صلح و دوستی برای حمایت از کادر درمان و پرستاران مدافع سلامت، مسافت هفت هزار کیلومتری دور ایران را رکاب خواهند زد تا پیام خود را به جهانیان برسانند.
به گزارش ایرنا، این گروه کار خود را از ۲۹ دی ماه ۹۹ که روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است از آستارا آغازکردند و طی سه ماه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، یزد، کرمان، بوشهر، هرمزگان، فارس و خوزستان را رکاب خواهند زد.
این سفیران سلامت و صلح و دوستی که بیست و هفتم بهمن وارد شیراز شدند در استان های مسیر خود بیش از ۲ هزار اصله نهال برای حفاظت ازمحیط زیست در شهرهای مختلف می‌کارند.
همچنین ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برای کاهش آلایندگی در شهرها، حمایت از کودکان کار و بی سرپرست، حمایت از کادر درمان و پرستاران ،انسان دوستی، حفظ منابع طبیعی و  رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر شعارهای این تیم سه نفره دوچرخه سواری است و بر این باور هستند که می توان با همکاری مردم و به ویژه مسوولان این شعارها را محقق کرد.
آنها به طور متوسط روزانه حدود ۲۴۰ کیلومتر را رکاب خواهند زد تا مسیر سخت و طاقت فرسای هفت هزار کیلومتری  دور ایران را در مدت سه ماه طی کنند و هم اینک در شیراز به سر می برند.
این دوچرخه سواران که با هزینه شخصی خود رکاب می زنند،می گویند: برخی از مسوولان در استان های مختلف حاضر نیستند برای تحقق شعارمان حتی با ما یک نهال را بکارند اما مردم خوب همکاری و مهمان نوازی می کنند.
بانوی دوچرخه سوار اهل شهرستان شهریار با بیان اینکه باید نگاه سنتی و قومی برخی از مردم و مسوولان را برای اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری تغییر دهیم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: دوچرخه سواری مختص جنسیت خاصی نیست و این نگاه بهتر است تغییر کند.
پروین حیدری ادامه داد:سالهای زیادی است که برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری رکاب می زنم و برای همین منظورهم پویش پنجشنبه ها با دوچرخه  را در استان البرز راه اندازی کردیم و براین باوریم با دوچرخه سواری می توان هوای شهرها را از آلودگی، آلایندگی و ترافیک نجات داد.
وی گفت: هم اینک هم به دنبال این هستیم تا با دوچرخه سواری بانوان فرهنگ برخی از افراد را تغییر دهیم.
حیدری که فرهنگی و نایب رییس هیأت دوچرخه سواری شهرستان شهریار است با اظهار اینکه می خواهیم در مسیر خود به شهرهای  مختلف  با کاشت نهال برای آیندگان محیطی پاک بسازیم که به راحتی بتوان نفس کشید، اظهار داشت: بخش بزرگی از آلودگی هوا مربوط به جدی نگرفتن  محیط زیست است، از این رو در شهرهای مختلف  نهال می کاریم و باید این حرکت مهم را  برای داشتن آینده بهتر که بتوان به راحتی نفسی پاک کشید را نهادینه کنیم.
حیدری به نقش رسانه ها در جهت فرهنگ سازی برای داشتن محیطی سبز و به دور از دود اشاره کرد و بیان داشت: تحقق این امر مستلزم تبلیغات زیادی است که در این راه نقش رسانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اگر بتوانیم حتی نگاه یک فرد را در جامعه تغییردهیم برای ما که با هزینه شخصی در این راه گام برداشتیم، کافی است.
این فرهنگی دوچرخه سوار به ایثارگری کادر درمان و پرستاران که جانشان را برای مردم در دوران کرونایی از دست دادند، اشاره کرد و بیان داشت: وظیفه داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی با این ویروس بسیار خطرناک مبارزه کنیم تا این فرصت برای کادر درمان و پرستاران  جان بر کف فراهم شود تا بتوانند به زندگی خود برسند.
حیدری گفت:از دیگر اهداف ما در سفر به دور ایران این است که نگاه مردم را به سمت کودکان کار، این قشرآسیب پذیر بکشیم و در حالی‌که کشورمان منبع عظیمی از ثروت دارد با کمک خیرین  دست این کودکان را بگیریم و ما نیز در استان البرز افرادی از این قشر را تحت پوشش قرار دادیم.
دوچرخه سوار اهل شهریار هم  با بیان اینکه پویش دوچرخه سواری برای داشتن هوای سالم باید نهادینه شود به خبرنگار ایرنا گفت: در صورت جا افتادن این فرهنگ می توانیم امیدوار باشیم که درآینده هوای بدون دود را تنفس کنیم.
کیوان حق شناس که فرهنگی بازنشسته و اهل شهرستان شهریار است، ادامه داد: چند سالی است که با دوچرخه رکاب می زنم با این هدف که بتوان پیام خود را که صلح و دوستی  است و همچنین حمایت از کادر درمان و پرستاران و حفظ محیط زیست به گوش مردم و مسوولان برسانم.
وی گفت: طی این مسافت هفت هزار کیلومتری که قرار است به دور ایران سفر کنیم  علاوه بر اینکه سفیران صلح دوستی هستیم، می کوشیم در تمام شهرهای مسیر خود با کاشتن چندین نهال درخت محیطی با هوای پاک را برای هموطنان فراهم کنیم.
حق شناس افزود:  در سفر به شیراز هم چندین نهال در ارتفاعات کوه نور شیراز کاشتیم و از همکاری هیأت دوچرخه سواری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شهرداری این کلان شهر تشکر می کنیم.
این دوچرخه سوار با بیان اینکه انتظار کمک از هیچ نهادی نداریم، اظهار داشت: با هزینه شخصی در این سفرها رکاب می زنیم و بر این باوریم که شعارمان که تحقق صلح  ودوستی در تمام دنیاست برقرار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی