[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

۴ واحد بسته‌بندی به دلیل گران‌فروشی جریمه شدند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: در راستای نظارت بر قیمت‌ها و کنترل قیمت کالا از مبدا، بازرسی از واحدهای بسته بندی حبوبات در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.
مهدی حسنی اظهار داشت: بازرسان در بررسی قیمت‌ها متوجه اختلاف قیمت غیرمتعارف عمده فروشی حبوبات در بازار با قیمت‌های درج شده روی بسته بندی شدند.
وی ادامه داد: هرچند حبوبات مشمول قیمت گذاری تثبیتی نمی‌باشد، اما سامان دهی بازار و ضرورت رعایت ضوابط قیمت گذاری امری واجب است. معاون بازررسی سازمان صمت اضافه کرد: بر همین اساس جلسه ای با حضور مدیران واحدهای بسته بندی حبوبات مستقر در استان برای توجیه قیمت گذاری تشکیل شد که در این جلسه در خصوص استفاده از برنامه کاربردی تعیین قیمت حبوبات، هزینه بسته بندی، هزینه حمل و نقل، کاهش قیمت مندرج روی بسته بندی، کاهش تخفیف ارائه شده به فروشگاه‌های بزرگ و... صحبت و آموزش‌های لازم به مدیران این شرکت‌ها داده و به سؤالات آنها پاسخ داده شد.
حسنی اظهار داشت: متأسفانه با بازرسی از بازار و چندین واحد بسته بندی حبوبات و فروشگاه‌های بزرگ و بررسی قیمت‌ها مشخص شد که این واحدها هیچ گونه اقدامی برای کاهش قیمت‌های خود انجام نداده‌اند و بنابراین تاکنون برای 4 واحد بسته بندی پرونده تخلف گران فروشی تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای طی مراحل قانونی ارسال شده است.
به گفته وی ارزش ریالی پرونده تخلف این ۴ واحد بسته بندی حبوبات بیش از ۶۰۵میلیون ریال است.
معاون بازرسی سازمان صمت فارس تأکید کرد: بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای بسته بندی حبوبات همچنان ادامه دارد و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
حسنی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صمت فارس و یا شماره تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز اطلاع دهند تا مورد بررسی بازرسان قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی