[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

معجزه درمانی گذاشتن پیاز داخل جوراب!، روزنامه شیراز نوین

یک تکه از پیاز خام را داخل جوراب خود قرار دهید و شب تا صبح را سپری کنید! ممکن است برایتان عجیب باشد اما متخصصان این روش را با بیان چندین فایده توصیه می کنند. اما آیا با قرار دادن پیاز در کف پا می توانید از فواید آن بهره ببرید؟ بله زیرا در کف پا مقدار زیادی پایانه های عصبی قرار دارد که به اندام‌های حیاتی بدن متصل هستند، به این نقاط اتصال ، نقاط نصف النهاری می گویند. به گزارش نمناک، این نقاط با نقاط طب سوزنی مرتبط هستند و توان الکتریکی بسیار بالایی دارند. اگر این نقاط را تحریک نماییم، به سایر اندام های بدن دسترسی می یابیم پس با گذاشتن یک تکه پیاز در کف پا می توانیم از فواید آن برای نقاط مختلف بدن بهره ببریم.
درمان سرماخوردگی
از زمان های گذشته مردم در زمستان ها قطعه ای پیاز خام در جوراب خود می گذاشتند تا از شیوع بیشتر سرماخوردگی جلوگیری کنند، زیرا آنها بر این باور بودند که با این کار می توان خون را پاکسازی کرد، این فرآیند پاکسازی می تواند در درمان سرماخوردگی یا آنفلوآنزا مؤثر باشد. چنانچه در این بخش از سلامت نمناک عنوان شده است گذاشتن پیاز درون جوراب به از بین بردن میکروب و باکتری‌های احتمالی تجمع یافته در بدن که شما را دچار آنفلوآنزا می کند، کمک می‌کند. اما شواهد علمی برای تأیید روش درمان خانگی گذاشتن پیاز داخل جوراب وجود ندارد.
تصفیه خون
اسید فسفریک پیاز مانند داروهای ترنس درمال از طریق پوست به داخل بدن نفوذ کرده و خون را تصفیه می‌کند. استفاده از برش های سیر و پیاز و گذاشتن آن ها در جورابتان (در کف پا) هنگام خواب با باز کردن مسیر های الکتریکی به پاکسازی ارگان های داخلی بدن کمک می کند. قراردادن پیاز به صورت موضعی روی پوست، سبب از بین رفتن میکروب و باکتری‌ها می شود و اسید فسفریک آن وارد جریان خون شده و به تصفیه خون کمک می کند.
از بین بردن میکروب، باکتری و عوامل بیماری زا
قرار دادن پیاز درون جوراب یکی از روش های درمانی فوق العاده طب چینی برای سم زدایی و نابودی میکروب های بدن است.پیاز مزایای ضد ویروس و ضد باکتری زیادی دارد و قرار دادن آن در جوراب میکروب و باکتری‌ها را از بین می برد.
از بین بردن بوی بد پا
اگر در جوراب خود برشی از پیاز را قرار دهید، پیاز سموم و مواد شیمیایی بدنتان را از طریق کف پا بیرون می‌کشد و بوی پای شما را بهتر می‌کند. همچنین پخش شدن بوی آن در هوا موجب تصفیه شدن هوای اطرافتان خواهد شد.
درمان عفونت
پیاز یک آنتی بیوتیک طبیعی است و اگر آن را درون جوراب و کف پا قرار دهید، این فایده را به قسمت های عفونی بدن منتقل می‌کنید. این روش در درمان عفونت ها بسیار بهتر از آنتی بیوتیک عمل می‌کند.
آبرسانی بدن
پیاز از مقدار زیادی آب تشکیل شده است. افرادی که در طول روز آب کافی مصرف نمی کنند هنگام خواب یک پیاز را کف پای خود بگذارند و بخوابند تا بدن آنها آبرسانی شود، زیرا انرژی الکتریکی نقاط نصف النهاری کف پا، تمام آب موردنیاز بدن را پخش می کند تا سطح آب بدن تنظیم شود.
تقویت سیستم ایمنی بدن
پیاز دارای ویتامین های E و C است که به سیستم های دفاعی بدن کمک می کند. این ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در پیاز روند پیر شدن سلول ها را به تأخیر می اندازند، بنابراین قرار دادن پیاز در داخل جوراب، روند پیر شدن را کاهش می دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی