[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

پارسایی : توجه به امنیت شغلی مهم‌ترین دغدغه کارگران، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تاکید بر توجه به امنیت و ثبات شغلی کارگران، گفت: آمارهای دولتی درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری منطبق بر واقعیت‌های جامعه است.
بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اولویت اول هر دولتی در بخش کارگری باید حفظ اشتغال و مشاغل موجود باشد، گفت: حفظ مشاغل بخش کارگری و احساس امنیت در میان کارگران مهم ترین وظیفه هر دولتی در مواجه با کارگران است، البته این موضوع نیز نیازمند ایجاد ثبات سیاسی و اقتصادی و اجرای سیاست‌های کلان در اقتصاد کشور است. نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی افزود: اشتغالزایی جدید در میان کارگران بستگی به پارامترهای مختلف دارد، از این رو به طورحتم اجرای سیاست‌های دولت فعلی در سالیان آینده در افزایش اشتغال و مقابله با بیکاری تاثیر بسزایی دارد، زیرا مسئولان دولتی با ایجاد ثبات و آرامش درروابط بین المللی نسبت به حفظ آرامش و امنیت شغلی اقدامات مؤثری انجام دادند. وی با تاکید بر اینکه با رفع تحریم ها، لغو قطعنامه‌های شورای امنیت و کاهش تورم خوشبختانه بخشی بسیاری از مشکلات مردم در قشر کارگری حل شده است، تصریح کرد: در سال جاری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل قبولی در دولت برای افزایش اشتغال وجود دارد، اما در حال حاضر نمی توان برای میزان اشتغال زایی اعداد و ارقام مشخصی را ارائه داد؛ ولی به طور خوشبینانه با اجرا و تداوم سیاست‌های دولت فعلی تغییرات مهمی در حوزه اشتغال به وجود می‌آید. پارسایی با اشاره به اینکه مجلس و دولت در حل مشکل بیکاری همسو و همراه هستند،گفت: امیدواریم بتوان امنیت شغلی و حفظ مشاغل موجود را در جامعه افزایش داد، البته تاکنون هم گره‌های بسیاری درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری با تدبیر مسئولان دولتی باز شده است؛ اما ایجاد مشاغل جدید به هرمیزانی نیازمند توجه به شاخص‌های مختلف است.
این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه اشتغالزایی به هرمیزان باید در جامعه ملموس باشد، افزود: به دلیل وجود تعداد بسیاری فارغ التحصیل بیکار و جویای کار از مراکز علمی، اشتغالزایی قابل لمس نیست، زیرا به میزان افراد بیکار در جامعه روزانه اضافه شده و تعداد فارغ التحصیلان روز به روز در حال افزایش است؛ البته آمارهای اعلام شده از سوی دولت درحوزه اشتغالزایی تا حدودی با واقعیت‌ها همخوانی دارد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بیشترین دغدغه میان کارگران ثبات شغلی است، تصریح کرد: دغدغه ثبات شغلی در شرایطی رفع خواهد شد که بتوان از کارفرمایان نیز به لحاظ اقتصادی حمایت کرد، بنابراین نمی توان تنها از کارگر حمایت کرد اما به مشکلات کارفرمایان توجهی نکرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی