[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است، روزنامه شیراز نوین

 ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است و تحقیقات جدید نشان داده ۳۰ دقیقه ورزش سبک سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند.
به گزارش شیراز نوین و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، عباس حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان فارس در نشست سالانه رؤسای هیأت ورزش های همگانی شهرستان‌های استان فارس گفت: جامعه ورزش و باشگاه داران از بیماری کرونا آسیب جدی دیده اند.
حاجی زاده افزود: ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است و تحقیقات جدید نشان داده ۳۰ دقیقه ورزش سبک سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند.
وی ضمن تأکید بر اهمیت ورزش همگانی و ورزش در خانه گفت: ورزش همگانی می تواند باعث ارتقای سلامت و شادابی خانواده‌ها شود.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس خاطر نشان کرد: واژه ورزش همگانی یا همان «ورزش برای همه» شعاری است که بنیان آن بر پایه این فلسفه بنا شده است که همه اقشار جامعه باید ورزش کنند. پیر، جوان، زن و مرد، معلم و محصل، کارگر و کارفرما، مدیر و کارمند، پزشک و بیمار، همه و همه باید برای تحقق جامعه ای سالم تلاش کنیم و بدانیم که جامعه ای سلام و سرزنده، جز با انسان سالم میسر نمی شود.
بر این اساس، معیار ارزشیابی مدیران ورزش کشور باید میزان توفیق آن ها در همگانی کردن ورزش باشد
متولی ورزش فارس افزود: ورزش و تحرک بدنی مناسب یکی از عوامل مؤثر در حفظ،تقویت و بازگردانی سلامت فیزیکی و روحی افراد در جامعه است، شاید آنچه که در ذهن اکثر مردم جامعه به عنوان ورزش و انجام حرکات ورزشی و فعالیت های فیزیکی نقش بسته است تصوری شبیه به انجام ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای است؛ در حالی که پیاده‌روی‌های روزانه در مسیر خانه و محل کار هم به‌عنوان ورزش همگانی قابل قبول است و در تنظیم سوخت و ساز بدن تأثیر مثبت دارد.
سیروس پاک فطرت رییس هیأت ورزش های همگانی نیز در این نشست گفت: در دوران کرونا با اهتمام تمام هیأت های ورزشی ۷۰۰۰ کلیپ ورزشی تولید کرده و در اختیار عموم قرار داده‌اند.
پاک فطرت گفت: با توجه به سیاست های جدید فدراسیون و نشر ورزش به عموم مردم و ایجاد روحیه نشاط و تندرستی در بین جوانان، اهتمام ریاست جدید فدراسیون و همکاران ایشان استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای تشویق به امر ورزش است.
رئیس هیأت ورزش های همگانی فارس افزود: در دوران کرونا هیأت ورزش های همگانی از پرکارترین هیأت‌ها بوده و از تمام رؤسای هیأت های شهرستانی به دلیل مشارکت در فعال کردن خانواده ها و ترویج ورزش در خانه تشکر می‌کنم.
وی با قدردانی از مسوولان اداره کل ورزش و جوانان فارس در همکاری با هیأت ورزش‌های همگانی به تشریح عملکرد این هیأت پرداخت و بیان کرد: این هیأت در سال ۹۹ با وجود کرونا ۱۷۲۹ برنامه ورزشی در سطح استان برگزار کرده است و از مجموعه شهرداری‌های شهرها به دلیل همراهی با هیأت تقدیر و تعامل با شهرداری‌ها را کلید رفع موانع و مشکلات ورزش همگانی دانست.
مشاور عالی ورزش در شهرداری های کشور طرح لیگ تندرستی را برای ارتقاء سلامت و تزریق روحیه نشاط و تندرستی دانست و از رؤسای شهرستان ها ضمن تقدیر از تلاش های گذشته درخواست کرد تا مشارکت بیشتری در اجرای این لیگ داشته باشند تا در ارزیابی‌های آتی فدراسیون نتیجه مطلوب حاصل گردد.
رییس هیأت ورزش های همگانی فارس گفت: ارزیابی فعالیت‌ هیأت‌های همگانی شهرستان‌های فارس انجام گردیده و از سه شهرستان جهرم، نی ریز و اقلید به عنوان شهرستان شاخص در طرح پویش سراسری تقدیر شد.
همچنین در این نشست که با حضور حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس برگزار شد، طی حکمی آقای حسن تاج پیکر شهرداراستهبان به عنوان رئیس هیأت ورزش های همگانی شهرستان استهبان و آقای مصطفی رامک به عنوان رئیس هیأت ورزش های همگانی شهرستان فراشبند منصوب شدند.
مشاور عالی ورزش در شهرداری های کشور از رؤسای هیأت های شهرستان های استان فارس درخواست کرد اخلاق‌مداری را در اولویت ورزش و برنامه‌های ورزش همگانی قرار دهند و سفیران خوب سلامت باشند.
در ادامه نشست روح‌الله نجمی گفت: بهترین اقدام در وضعیت کرونا، ورزش در خانه است و اهمیت فعالیت بدنی چه قبل از کرونا و چه بعد از کرونا است.
رئیس گروه ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل، ترویج ورزش همگانی و نشر به تمام سنین جامعه را مهم دانست و گفت: تنوع کمیته ها در هیأت ورزش های همگانی تمام تقاضای عمومی ورزشی مردم را برآورده کرده است.
در انتهای نشست سالانه از رؤسای هیأت های ورزش‌های همگانی شهرستان ها تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی