[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

حذف نفت‌کش‌ها، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از موافقت وزیر نفت با احداث خط لوله انتقال فراورده‌های نفتی از مبدأ بندرعباس به شیراز، خبر داد و تأکید کرد که این اقدام در ابعاد مختلف موجب کاهش هزینه‌های جابه‌جایی محموله‌های سوخت و پیشگیری از مخاطرات و مشکلات آن خواهد شد.
به گزارش ایسنا، عنایت‌الله رحیمی گفت: شرکت ملی فراورده‌های نفتی منطقه فارس با مصرف روزانه بیش از ۱۲میلیون لیتر انواع فراورده‌های نفتی بنزین نفت گاز نفت سفید نفت کوره و انواع سوخت هوایی ۷ درصد مصرف فراورده‌های کشور را به خود اختصاص داده و از بزرگ‌ترین توزیع کنندگان سوخت کشور است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، او با اشاره به عدم برخورداری استان از خطوط انتقال فراورده‌های نفتی، عنوان کرد: ۴۰ درصد این نیازها از طریق پالایشگاه شیراز و مابقی از مبادی مختلفی همچون پالایشگاه‌های بندرعباس، اصفهان و انبارهای نفت ماهشهر، یزد، سیرجان و بوشهر از طریق ناوگان حمل و نقل نفتی تأمین می‌شود. استاندار فارس با بیان اینکه امنیت سوخت رسانی در سطح استان از سالیان گذشته مورد توجه قرار داشته است، اظهار کرد: این موضوع علاوه بر تحمیل هزینه‌هایی همچون تصادفات جاده‌ای و خطرات زیست محیطی ایجاد شده در اثر تردد نفت‌کش‌ها، فرایند سوخت رسانی را با مشکلات عدیده‌ای همراه کرده است.
رحیمی گفت: تحقق این مهم یکی از دستاوردهای بزرگ در حوزه سوخت رسانی کشور و استان است که نقش مؤثر و راهبردی در تأمین امنیت سوخت‌رسانی به فارس خواهد داشت. او در بخش دیگری از سخنان خود به جمع ثبت سرمایه گذاری خارجی در این استان در سال ۹۹ اشاره و با بیان کرد: امسال ۹۲۳میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان در قالب ۵ طرح و ۲۱ پروژه به ثبت رسیده است. استاندار فارس با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی در این استان نسبت به سال گذشته بیش از ۵ برابر افزایش یافته است، اظهار کرد: طرح توسعه کارخانه کاغذ زاگرس آخرین طرحی است که موفق به اخذ مجوز هیئت سرمایه گذاری خارجی کشور شده است و با ورود سرمایه از کشور کانادا اجرا خواهد شد. رحیمی با اشاره به اینکه کارخانه کاغذ زاگرس هم جزو طرح‌های جهش تولید و هم جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان است، افزود: این طرح با حمایت‌های دولت، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید. او با اشاره به اینکه کارخانه کاغذ زاگرس قبلاً با سرمایه گذاری ۲۴میلیون یورو ثبت شده بود، گفت: با توجه به حمایت‌های انجام شده، همزمان اجرای طرح توسعه این کارخانه نیز صورت گرفت و در نتیجه سرمایه گذاری این طرح به میزان ۱۹۸میلیون یورو دیگر افزایش یافت و مجموعاً به ۲۲۳میلیون یورو رسید. 
رحیمی با بیان اینکه تولیدات این کارخانه شامل انواع کاغذ، کرافت و لاینر است، گفت: از آنجا کاغذ از جمله کالاهای استراتژیک است، تولید داخلی آن در شرایط تحریم از اهمیت مضاعف برخوردار است. او خاطرنشان کرد: اهمیت دیگر کارخانه کاغذ زاگرس، تولید کاغذ از مواد بازیافتی است که از این حیث نیز صنعت سبز محسوب می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی