[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: انتخابات پرشور و آگاهانه باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: رزمایش ١۴۶۵ منجر به حمایت از تمامی ایتام استان خواهد شد و تمامی متولیان باید در این عرصه حضور داشته باشند.
به گزارش مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز اظهار کرد: در گام دوم انقلاب باید نسبت به مسائل مختلف اجتماعی حساسیت بیشتری داشته باشیم و در تصمیم گیری‌ها باید علاوه بر اینکه اهداف و منافع کشور مدنظر است، دستورات شرعی نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی در حوزه حمایت از محرومان باید در رزمایش ١۴۶۵ حضور پرشوری داشته باشند و مقرر شده تا ١۴ هزار و ۶۵٠ بسته معیشتی در میان ایتام استان توزیع شود.
امام جمعه شیراز یادآور شد: کمیته امداد علاوه بر اینکه مقرر شده ۲هزار سری جهیزیه برای خانواده‌های ایتام تأمین کند، نسبت به ایجاد یک‌هزار و ۴۶۵ شغل جدید نیز اقدام کند؛ ضمن اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکلف به ایجاد یک هزار و ۴۶۵ شغل جدید در فارس شده است. نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه ملت ایران هیچ گاه تحت تأثیر ظلم قرار نمی‌گیرند، در خصوص برجام تأکید کرد: طرف‌های مذاکره با ایران اگر طی چهار روز آینده می‌خواهند به برجام برگردند، این خیال خام را از ذهن خود خارج کنند که اگر برجام از بین برود، ایران مستأصل نخواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر دشمنان نخواهند حقوق برحق مسلمانان را به آنها بدهند، ما حقوق خود را در هر صورتی که شده، به دست می‌آوریم. امام جمعه شیراز در مورد انتخابات نیز تأکید کرد: انتخابات باید پرشور باشد و مردم باید خوب انتخاب کنند؛ زیرا مطالبه رهبری از مردم نیز همین موضوع است و باید تلاش کنیم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم و نسبت به انتخاب اصلح اقدام کنیم.
دژکام در ادامه با اشاره به زمین لرزه استان کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: با توجه به نزدیکی این استان به فارس، مردم نوع دوست استان نیز در راستای حمایت از مردم آسیب دیده این خطه باید حضور پررنگی داشته باشند و برخی از ملزومات مورد نیاز مردم توسط نیکوکاران فارسی تأمین شود.
خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با توجه به سوابق علمی مسلمانان در تمامی حوزه‌های علمی و معرفتی از مهندسان اسلامی انتظار می‌رود با تأکید بر علوم موجود در سابقه تاریخی مسلمانان به صدر اسلام رجوع کنند.
دژکام همچنین ادامه داد: در دولت اسلامی باید ساختار مدیریت متحول شود و مدیران میانی افرادی عمل‌گرا، جهادی و تأثیرگذار باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی