[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

نماینده مردم اقلید: اساسنامه دانشگاه آزاد باید اصلاح شود ، روزنامه شیراز نوین

مسلم صالحی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی این روزها به هیچ عنوان وضعیت خوبی ندارد، عنوان کرد: کاهش جمعیت دانشجویی، افزایش هزینه‌های جاری دانشگاه و کمبود حقوق اعضای هیئت علمی و کارمندان آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی از جمله مسائلی است که دانشگاه آزاد از آن رنج می‌برد.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر زمان نوبت پاسخ گویی به این سؤالات می‌شود، کمبود دانشجو و منابع را بهانه این مشکلات می‌دانند، گفت: حال سؤال این است که تا چه زمانی باید شاهد چنین روندی باشیم؟ دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش وابستگی خود به شهریه دانشجو چه اقداماتی انجام داده است؟ صالحی یادآور شد: ضرورت دارد وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی یک بار برای همیشه شخصیت حقوقی دانشگاه آزاد تعیین تکلیف شود؛ چراکه بسیاری از مشکلات دانشگاه آزاد ماهیت غیردولتی بودن دانشگاه آزاد است که در قبال انبوه مشکلات این مؤسسه به دولت پاسخ گو است. وی با تأکید بر اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: در حال حاضر میانگین حقوق دریافتی هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی حدود 6میلیون تومان است که تفاوت فاحش 50 درصدی با هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی دارد. کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی نیز شرایط مشابه دارند و وضعیت خوبی ندارند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به شهریه‌های بالایی که از دانشجو در مقاطع مختلف اخذ می‌شود، این فشار به هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ عنوان روا نیست و این روند نیاز به اصلاح دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی