[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

تأمین ۴ سی‌تی‌اسکن برای فارس با کمک بانک جهانی، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که ۴ دستگاه سی تی اسکن به تجهیزات موجود بیمارستان‌های فارس، از محل تسهیلات بانک جهانی، اضافه می‌شود.
دکتر مهرزاد لطفی در حاشیه برگزاری هجدهمین پویش «ره سلامت» اعلام کرد: ۴ دستگاه سی تی اسکن از محل تسهیلات بانک بهداشت جهانی برای تجهیز بیمارستان‌های شهید دکتر فقیهی، شهید دکتر چمران شیراز، شهید مطهری شهرستان مرودشت و بیمارستان حضرت قائم فیروزآباد تأمین شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از علوم پزشکی شیراز، لطفی اضافه کرد: همچنین سه دستگاه سی‌تی اسکن دیگر نیز در بیمارستان‌های لامرد، کازرون و نی ریز به تازگی از محل اعتبارات داخلی به بهره برداری رسیده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: دستگاه‌های سی تی اسکن در حال حاضر در خط نخست تشخیص کووید۱۹ کاربرد دارند و به تشخیص درگیری ریه‌ها کمک می‌کند. او علت اصلی مرگ و میر در بیماران کووید۱۹ را درگیری ریه برشمرد که با این دستگاه‌ها تشخیص داده می‌شود و در ادامه درمان نیز به ارزیابی روند بهبودی و وضعیت بیمار کمک می‌کند. لطفی در مورد پویش ره سلامت گفت: با ابتکار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وجود شیوع کروناویروس، پروژه‌های بسیاری امسال در تمام نقاط کشور آماده افتتاح شده اند که این پروژه‌ها همان گونه که از نام پویش ره سلامت پیداست، به سلامت مردم کمک می‌کند و به مرور در نقاط مختلف کشور برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به بیماران، به بهره برداری می‌رسند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی