[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس : افق درخشان توسعه گردشگری روستایی در ۱۷ روستای استان فارس، روزنامه شیراز نوین

مهندس زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه افق توسعه گردشگری در فارس روشن و درخشان است از تصویب سه روستای استان فار س به عنوان روستای هدف گردشگری در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: تمهیدات لازم برای تصویب 17 روستای استان در این حوزه انجام شده و طرح‌ها ی توسعه گردشگری روستایی دراین مناطق امسال عملیاتی می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، مهندس عطا الله زمانی در نشست شورای معاونین و مدیران شهرستان‌ها با تاکید بر لزوم توسعه گردشگری روستایی در سال تولید و اشتغال خاطر نشان کرد‌: در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور تقریبا سه برابر سایر برنامه‌ها ظرفیت شناسایی روستاهای گردشگری پیش‌بینی شده است‌، شمار روستاهایی که در سطح کشور دراین حوزه شناسایی می‌شود حدود 300 روستا است.
وی در این نشست که با حضور حجه السالام مرادی قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان فارس‌، مهندس پروری‌، مهندس هاشمی‌، مهندس عباسی‌، مدیران بنیاد مسکن شهرستان‌ها و مسئولان این نهاد برگزار شد‌، پرداختن به توسعه گردشگری روستایی را یکی از ابزارهای مهم برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و اشتغال دانست و گفت: ایجاد اشتغال وظیفه مستقیم بنیاد مسکن در مناطق روستایی نیست اما باید توجه داشت که با افزایش اشتغال می‌توان تا حدود زیادی از مهاجرت‌های ناخواسته و بی رویه کاست‌، متاسفانه همچنان روند مهاجرت در برخی از روستاها وجود دارد و اجرای طرح‌ها ی توسعه و ایجاد اشتغال باید بتواند این روند را کند و متوقف کند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه اضافه کرد‌: رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری و همچنین توجه به مقاوم سازی و کاهش آسیب‌ها در حوادث، اولویت بنیاد مسکن در مناطق هدف گردشگری است.
مهندس زمانی افزود: بنیاد مسکن برای توسعه گردشگری روستایی، یک تفاهم نامه پنج جانبه با وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دفتر امور روستایی ریاست جمهوری منعقد کرده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری یکی از اولویت‌های این بنیاد است گفت‌: فارس ظرفیت‌های بی بدیل و کم نظیر در توسعه گردشگری روستایی دارد‌، احداث خانه های بوم گردی در روستاهایی که ظرفیت‌های گردشگری دارند باید دنبال شود‌، گردشگرانی که به مناطق روستایی می‌روند تا از جاذبه‌های طبیعی و اقلیمی روستا دیدن کنند نباید دغدغه اسکان و پذیرایی در روستاها داشته باشند و باید بتوانند در محیطی مناسب در روستاها اقامت کنند.
مهندس زمانی افزود: بنیاد مسکن با ارائه تسهیلات و ارائه خدمات فنی مهندسی دراین زمینه می‌تواند زمینه توسعه گردشگری را فراهم کند‌، اماکن بوم گردی از سوی مردم و بخش خصوصی احداث می‌شود و به توسعه گردشگری در روستاها می‌انجامد.
 مهندس زمانی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توسعه معابر روستایی‌، بهسازی مسکن روستایی‌، احداث مسکن حمایتی و اجتماعی‌، مقاوم سازی و بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله و توسعه اعطای سند مالکیت شهری و روستایی در سال جار ی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه امسال 44 هزار تن قیر رایگان سهمیه استان فارس است گفت: در صورتی که نصف این مقدار نیز به فارس اختصاص یابد با در نظر گرفتن حجم فعالیت‌های سال‌های گذشته می‌توانیم سطوح قابل توجه از روستاها را آسفالت کنیم‌، استان فارس دراین عرصه در سطح کشور پیشتاز است و در سال‌های قبل 2 میلیون و 200 هزار متر مربع از سطح معابر را آسفالت کرده است‌.
مهندس زمانی همچنین با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه پیگیری و احداث مسکن اجتماعی به بنیاد مسکن واگذار شده است گفت‌: بنیاد مسکن با اعطای وام‌های 30‌، 40 و 50 میلیون تومانی دراین عرصه ورود خواهد کرد‌، با احداث واحدهای استیجاری متقاضیان می‌توانند 60 درصد از واحد‌های ساخته شده را در اختیار بگیرند و 40 درصد را به مدت 10 سال اجاره دهند‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی