[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

اگر فکر می کنید خیار بی خاصیت است حتما این مطلب را بخوانید، روزنامه شیراز نوین

خیار متشکل از ۹۵ درصد آب است که به حفظ آب بدن کمک کرده و با سم زدایی، موجب تازگی و طراوت آن می شود. میزان بالای آب موجود در خیار همچون یک دستگاه تصفیه عمل می کند و ضایعات بدن را خارج می نماید.
به گزارش بهداشت نیوز، خیار با سم زدایی از بدن و پیشگیری از بی آبی بدن به کاهش مشکلات در تابستان کمک کرده و موجب بهبود وضعیت سلامت می شود.
همچنین خیار سرشار از فیبر، پتاسیم و منیزیم است. تمامی این مواد مغذی در کاهش فشارخون موثر هستند. به علاوه، خاصیت مُدّر (ادرارآوری) خفیف آن که به خاطر میزان بالای آب و پتاسیم آن است، به تنظیم فشارخون هم کمک می کند.
خیار موجب آرامش پوست می شود. برای ایجاد طراوت و شادابی فوری پوست، آب خیار را مستقیماً بر روی پوست بمالید. خیار حاوی پتاسیم بوده و برای پوست خشک ایده آل است.
خیار موجب کاهش سیاهی دور چشم می شود. برش‌های خیار را هر روز به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بر روی چشم بگذارید تا سیاهی و پف دور چشم از بین برود. گذاشتن برش های خیار بر روی پوست موجب نرمی و طراوت آن می شود.
خیار به دلیل میزان بالای آب و خواص ضدالتهابی خود به درمان آفتاب سوختگی کمک می کند. آب خیار را با ماست یا آبلیمو مخلوط کرده و روزانه به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست بمالید. این روش موجب درمان آفتاب سوختگی های خفیف می شود.
خیار به آزاد شدن گرمای اضافی درون دهان که علت اصلی بوی بدن نفس است کمک می کند. یک برش از خیار را به مدت ۳۰ ثانیه با زبان در سقف دهان تان نگه دارید. 
مواد فتوشیمیایی موجود در این سبزی موجب نابودی باکتری های عامل بوی بد نفس می شود.
دانه های خیار منبع پتاسیم و ویتامین E هستند که به کاهش چین و چروک، خطوط ریز، لکه ها و سایر علایم پیری کمک می کنند. راه دیگر حفظ سلامت و شادابی پوست نوشیدن منظم آب همراه با برش های خیار اضافه شده به آن است.
خیار دارای مقادیر خوب سیلیکا است که برای محافظت ناخن و مو خوب هستند. خیار علاوه بر محکم کردن ناخن های دست و پا موجب رشد مو هم می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی