[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

رئیس قوه قضائیه: آینده بسیار روشن است، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: باید با یک دنیا امید و تلاش کار را با قدرت دنبال کرد و گره‌ها گشوده خواهد شد و آینده بسیار روشن و درخشان است.
به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر دیروز شنبه دوم اسفند ماه ۹۹ در سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد در نشست نخبگان و نمایندگان اقشار این استان در یاسوج افزود: آنچه امروز دشمن را ناامید می‌کند در حوزه تولید، آن است که هر چه تولید افزون شود، دشمن نا امیدتر می‌شود.
وی اظهارکرد: باید از ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم و نخبگان به عنوان موثران در جامعه باید تلاش کنند که به نحوی آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی کاهش یابد؛ چراکه آسیب‌های اجتماعی تبدیل به جرم می‌شوند.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: باید کاری کرد که ما شاهد کاهش ناهنجاری‌ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم که این آسیب‌ها تبدیل به جرم و جرم تبدیل به مسائل کیفری و جزایی نشود. رئیسی تصریح کرد: عدالت، یعنی عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و آنچه در جامعه از فساد و تبعیض می‌بینیم محصول بی عدالتی‌ها و محصول دور شدن از عدالت اقتصادی و اجتماعی است.
وی ادامه داد: ما هرچه به عدالت عمل کنیم شاهد کاهش ناهنجاری‌ها هستیم و همانگونه که رهبر فرمودند باید فقر، فساد و تبعیض را ریشه کن کرد و نه فقر زیبنده نظام اسلامی است نه فساد و نه تبعیض و هیچ کدام با نظام اسلامی سازگاری ندارند.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه هیچکس نگران مشارکت مردم نباشد، عنوان کرد: مردم چشم و گوش باز دارند و اوضاع و شرایط را خوب می‌بینند و عرصه‌ها را خوب رصد می‌کنند و در کرونا در حرکت مؤمنانه رهبری چقدر زیبا حضور یافتند با وجود اینکه دچار مشکلات مالی شده بودند.
رئیسی تأکید کرد: آنچه باید به دنبال آن بود این است که سازمان اداری در کشور باید کارآمد شود و هرچه کارآمدتر شود و اجرای عدالت در عمل و اجرا و میدان بیشتر شود، امید هم افزون شده و دشمن دچار یأس و ناامیدی خواهد شد.
وی اظهار کرد: هر کاری که امروز در جهت افزایش تولید و در جهت پیشرفت این کشور انجام شود، باعث امیدواری مردم می‌شود و دستگاه قضائی که هم وظیفه نظارت و هم قضاوت دارد، در حوزه‌های نظارتی وظیفه دارند که دنبال کنند، ببیند و بشنوند و پیگیری کنند و خستگی ناپذیر کار کنند تا کار به نتیجه و محصول برسد.
رئیس قوه قضائیه ادامه داد: باید با یک دنیا امید و تلاش کار را با قدرت دنبال کرد و گره‌ها گشوده خواهد شد و آینده بسیار روشن و درخشان است.
رئیس قوه قضائیه تلاش جهادی و مدیریت جهادی را راهگشای مشکلات کشور دانست و گفت: دشمن مانعی برای تلاش و تولید است و در همه عرصه‌ها مشکل و مانع ایجاد می‌کند، به خصوص در حوزه صنایع هسته‌ای و صنایع دفاعی و بیشترین تلاش دشمن این است که صنایع دفاعی و نظامی ما به جایی نرسد.
وی افزود: این در حالی است که ما هر روز شاهد یک پدیده نو در بازار صنایع نظامی و دفاعی هستیم و در رابطه با حوزه هسته‌ای حرف برتر را امروز داریم و به هیچ عنوان توقفی در این عرصه ایجاد نشده و این نکته حکیمانه را رهبری فرمودند و ما به پیروی از ایشان تأکید داریم که باید تمامی تحریم‌ها رفع بشود و ما راستی آزمایی کنیم و بفهمیم که آیا در عمل اتفاق افتاده است.
رئیسی اظهارکرد: ایشان بارها تأکید کرده‌اند که رئیس حکومت در اروپا یا آمریکا بدانند ملت ایران نسبت به مواضع خود جازم هستند و جزم جدی مواضع، مبتنی بر داشته‌های قوی است و نشان از سرمایه‌های عظیمی است که در کشور وجود دارد.
وی افزود: در این رابطه آنچه برای همه نخبگان و همه نمایندگان و صاحب منصبان در نظام اسلامی مهم است این بوده که باید تلاش مضاعف انجام شود.
وی بیان کرد: تجربیات ما در گام اول تجربیات خوبی است و موفقیت‌های بسیاری در گام اول ایجاد شده اما در گام دوم باید آنچه از تجربیات است چراغ راه باشد تا در گام دوم بتوانیم به آن اهداف بلند انقلاب اسلامی برای برخورداری از رشد و بالندگی و تعالی کشور به سوی اهداف بلند حرکتی درخور و شایسته داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی