[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

تهران صادرکننده مرغ به سایر استان‌ها نیست، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد:
تهران صادرکننده مرغ به سایر استان‌ها نیست

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ضمن اشاره به اینکه تهران صادر کننده مرغ به سایر استان‌ها نیست، از کاهش قیمت مرغ در روزهای آتی خبر داد و گفت: سن کشتار و تخصیص نهاده به هر قطعه مرغ افزایش یافته است و همین امر به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد کرد.
حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه اتخاذ تصمیمات جزیره ای هیچ دستاوردی جز آشفتگی بازار به دنبال نخواهد داشت، گفت: تهران از معدود استان‌هایی است که بیش از ۸۰ درصد مرغ مورد نیازش از استان‌های دیگر تأمین می‌شود و هرگز صادر کننده مرغ به سایر استان‌ها نبوده است. وی ادامه داد: بنابراین اگر قرار باشد هر استانی برای خودش تصمیم جزیره ای بگیرد و خروج مرغ از استانش را ممنوع کند این باعث می‌شود برخی استان‌ها بدون مرغ شوند که ما با اینگونه تصمیمات مخالفیم و هیچ منطقی ندارد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ گرفتار سودجویی شده است، گفت: قیمت مرغ زنده ۱۷ تا ۱۸هزار و ۵۰۰ تومان است و قیمت مرغ گرم نیز نباید بیش از ۲۵هزار تومان باشد. فروش بیش از این مقدار سودجویی است.
وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده قیمت مرغ کاهش می‌یابد و متعادل تر می‌شود، گفت: با افزایش تخصیص نهاده یعنی تخصیص ۹۰۰ گرم نهاده برای هر قطعه مرغ و افزایش سن کشتار از ۴۰ روز به ۴۵ روز قطعاً به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد شد و همین امر در روزهای آینده به کاهش قیمت مرغ در بازار کمک خواهد کرد و پیش بینی می‌شود قیمت آن را به زیر ۲۳هزار تومان برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی