[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کرونا انگلیسی شد ، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در یکی از مراکز درمانی شیراز، موارد مشکوک به ابتلای کرونای جهش یافته انگلیسی مشاهده شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه با هشدار در خصوص ورود موارد مشکوک به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به شیراز گفت: در پی ورود ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به ایران و به ویژه گسترش شیوع آن در استان خوزستان که دارای ارتباط گسترده با استان فارس است، شیوع آن در فارس نیز دور از انتظار نیست.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: پس از گزارش موارد مشکوک به کرونای جهش یافته انگلیسی در یکی از مراکز درمانی شیراز، از موارد مبتلا به این ویروس نمونه برداری و برای تأیید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است. او با بیان اینکه علائم ویروس جهش‌ یافته انگلیسی با ویروس کرونای کنونی تفاوت ندارد، ادامه داد: اما یافته‌ها نشان می‌دهد قدرت سرایت و بیماری زایی آن بسیار بالاتر است و بر همین اساس می‌تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را افزایش دهد. رئیس دانشگاه یادآور شد: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش ‌‌یافته انگلیسی، مشابه یکدیگر و شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست ‌‌و شوی مکرر دست‌‌‌ها، در خانه ماندن، پرهیز از ترددهای غیرضروری و پرهیز از حضور در تجمعات است. او با اشاره به خصوصیات خطرناک این ویروس و چرخش سریع آن در بین مردم جامعه، تأکید کرد: امروز توجه جدی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش نیاز است و ضرورت دارد یکایک ما به نحو مسئولانه ای به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کرونا، پایبند باشیم. دکتر لطفی هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را زمینه ساز موج جدید ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: مشارکت و همکاری مردم در جبهه سلامت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند مجموعه سلامت را در این مبارزه یاری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی