[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

شهر انسان‌محور در ذیل خدامحوری قابل‌تعریف و اجراست، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته مذهبی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهر انسان‌محور در ذیل شهر خدامحور می‌تواند قابل تعریف و اجرا باشد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ گویی شورای اسلامی شهر شیراز، «محمدتقی تذروی» در دیدار با رئیس حوزه علمیه خواهران فارس، با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه و همکاری‌های دو جانبه راهگشای پیشبرد اهداف مذهبی‌فرهنگی در شهر خواهد بود، اظهار داشت: ما آمادگی داریم تا پس از تشکیل کارگروه مشترک و برگزاری جلسات هیئت اندیشه‌ورز مسائل مهم فرهنگی مذهبی شهر مورد رصد قرار گرفته و با برگزاری جلسات کارشناسی مستمر طرح‌ها و ایده‌های برتر را به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز جهت بررسی و تصویب ارجاع شود.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز حضور پررنگ و پربار مجموعه‌های علمی‌مذهبی همچون حوزه‌های علمیه را در کنار دستگاه‌های متولی امر فرهنگ جهت اعتلابخشی به هویت معنوی سومین حرم اهل بیت(ع) حائز اهمیت دانست و خواستار کارهای پژوهشی جهت ارائه به مجموعه‌های ذی‌ربط شد.
تذروی در ادامه با اشاره به شعار شهر انسان‌محور، با بیان این مطلب که شهر انسان‌محور در ذیل شهر خدامحور قابل تعریف و اجرا می‌تواند باشد، تصریح کرد: نگاه اومانیستی غرب به هستی در تقابل با فرهنگ و سنن و باورهای دینی در میان جوامع و ملل مسلمان است و ما راه سعادت مادی و معنوی بشری را توجه به همین باورها و فرهنگ‌ها می‌دانیم. وی افزود: خدامحوری یک اصل اساسی است که توجه به آن می‌تواند تمدن‌سازی ایرانی‌اسلامی را تحقق بخشد و کشورهایی که از اصل معنوی خویش دور شده‌اند امروز نیاز به بازگشت به معنویت را اقرار و اعتراف می‌کنند.
بر پایه این گزارش، در ادامه این نشست رئیس حوزه علمیه خواهران استان فارس نیز با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به مقوله فرهنگ، تلاش برای هدایت جوامع بشری در راستای سعادت معنوی را شاخص این امر قلمداد کرد. حجت‌الاسلام و المسلمین محمودی فعالیت فکری و پژوهشی حوزه‌های علمیه را در سطحی بسیار عالی توصیف کرده و با تأکید بر ظرفیت بالای این مجموعه‌های پژوهشی، اظهار داشت: باعث تأسف است که این ظرفیت از سوی دستگاه‌های متولی موردغفلت واقع می‌شود و شکاف فرهنگی ایجاد شده نیز حاصل همین فاصله میان دستگاه‌های متولی و مجری با نهادهای علمی‌مذهبی است. وی ظرفیت جهادی و میدانی طلاب را نیز غنی دانسته و با اشاره به حرکت جهادی طلاب از آغاز همه گیری ویروس کرونا به ویژه در بحث تغسیل اموات کرونایی، توجه به این مجموعه‌ها را مایه خیر و برکتی دانست که خیر آن در سطح همه آحاد جامعه ساری و جاری می‌شود. محمودی در ادامه گریزی به موضوع شهر خدامحور زد و مؤلفه‌های تحقق این امر را توجه به تمام شئون دینی دانست و گفت: افرادی لایق اجرای این موضوع هستند که پاکدستی و شفافیت وضعیت آنان بر آحاد جامعه روشن شده باشد. گفتنی است در پایان این جلسه، تذروی رئیس کمیته مذهبی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص مطالبات معاونان حوزه علمیه قول پیگیری و مساعدت داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی