[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

شاهکار قشقایی در تهران، روزنامه شیراز نوین

       میثم محجوبی - شیراز نوین
در روزی که فجر در شیراز نتوانست از فرصت میزبانی بر ای رسیدن به منطقه صعود استفاده کند، قشقایی در تهران دست به کاری بزرگ زد و صدرنشین را شکست داد.
هفته پانزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران، عصر دیروز با برگزاری هفت دیدار در شهرهای مختلف به پایان رسید.
در یکی از مهمترین بازی های این هفته، فجرشهید سپاسی شیراز در ورزشگاه پارس میزبان هوادار تهران بود. دو تیم هم امتیاز و مدعی این فصل، نمایش دلپذیری از خود ارایه ندادند و با یک امتیاز، به بازی کسل کننده خود پایان دادند.
ترکیب فجرشهیدسپاسی: حسین ناییجی، امیرحسین صدقی، پوریا پورعلی، محمد قنبری، پوریا زارع، حمید نعمتی(از دقیقه 67 رحیم آلبوغبیش) دانیال کردستانی، میلاد احمدی(از دقیقه 94 امیرمحمد نساج) سعید زارع(از دقیقه 67 محمد کاظمی نصرآبادی) فرزان دانا و رضا آقابابایی(از دقیقه 87 سپهر شاهین) ، سرمربی: علی اصغر کلانتری
ترکیب هوادار: مسلم حق شناس، جواد محمدی، حسین صادقی، وحید امانی(از دقیقه 77 سپهر روزی طلب) حمید کاظمی(از دقیقه 77 سینا اسدبیگی) مجتبی محبوب مجاز، محمد چهارمحالی(از دقیقه 77 حیدر احمد زاده - از دقیقه 89 صائب محبی) سجاد دانایی، محمد پناهی، مهدی عبدی  و جهانبخش ذبیح طاهر . سرمربی : رضا عنایتی
بازی که قرار بود از ساعت 14:30 دقیقه آغاز شود، با شش دقیقه تأخیر شروع شد. عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس و مجید توتونچی از پیشکسوتان فوتبال شیراز، از جمله میهمانان ویژه مسابقه بودند.
در سومین دقیقه مسابقه، نخستین حمله از سوی تیم هوادار روی دروازه فجر شکل گرفت و ضربه محبوب مجاز از کنار دروازه به بیرون رفت. شش دقیقه بعد نیز شوت سنگین جواد محمدی در دستان محمدحسین ناییجی آرام گرفت.
نخستین حمله فجر در دقیقه یازده شکل گرفت. جایی که رضا آقابابایی از جناح چپ توپی را روی دروازه ارسال کرد، فرزان دانا با یک ضربه سر موقعیتی را برای سعید زارع فراهم کرد اما او نتوانست در دهانه دروازه اثری روی توپ بگذارد. 
در دقیقه 14 ضربه آزاد ارسالی بازیکنان هوادار، با ضربه سر بسیار خطرناکی از سوی جهانبخش ذبیح طاهر مواجه شد که ناییجی توانست با واکنشی به موقع، دروازه میزبان را نجات دهد. 
سه دقیقه بعد، امیرحسین صدقی با پاسی از جناح راست، فرزان دانا در بهترین موقعیت ممکن برای گلزنی قرار داد اما مهاجم جوان فجر در میان ناباوری توپ را به تیر افقی دروازه کوبید.
پس از این موقعیت، بازی با افت محسوسی مواجه شد، تا اینکه در دقیقه 35 قفل دروازه ها شکست. دانیال کردستانی هافبک تهاجمی و مشهدی فجری ها پا به توپ به پشت محوطه جریمه هوادار رسید و با یک ضربه دیدنی با پای چپ، توپ را به گوشه پایین دروازه مسلم حق شناس رساند. این سومین گل کردستانی در مسابقات این فصل بود که مانند دو گل قبلی او، از زیبایی خاصی نیز برخوردار بود.
اما هنوز یک دقیقه از این گل نگذشته بود که گل تساوی به ثمر رسید. شوت روی پا و زمینی سجاد دانایی از زیر دستان ناییجی به تور دروازه فجر چسبید تا برتری فجر خیلی زود از دست برود.
در دقیقه چهل، رضا آقابابایی پس از یک توپ ربایی خوب، شوتی را روانه دروازه هوادار کرد اما این بار مسلم حق شناس دروازه‌بان سابق قشقایی توپ را به خوبی مهار کرد. نخستین کارت زرد مسابقه نیز در دقیقه 43 به دانیال کردستانی داده شد که به نحوه قضاوت مسابقه اعتراض داشت.
در نهایت نیمه اول با به ثمر رسیدن دو گل و خلق یک موقعیت جدی دیگر برای هر یک از دو تیم به پایان رسید، اما سطح کیفی نیمه دوم به مراتب پایین تر از نیمه نخست بود.
یک موقعیت نصفه و نیمه در دقیقه 49 با ضربه سر حمید کاظمی که در دستان ناییجی آرام گرفت و ضربه سر محمد قنبری در دقیقه 73 که توسط حق شناس به کرنر فرستاده شد، تنها موقعیت های دو تیم در سی دقیقه ابتدایی نیمه دوم بود! 
اما در دقیقه 75 موقعیت خطرناک تری برای فجر به دست آمد که میلاد احمدی نتوانست از آن استفاده کند و توپ را به حق شناس سپرد. احمدی بر خلاف دیدارهای گذشته، نتوانست نمایش مطلوبی از خود به جا بگذارد.
یک دقیقه بعد، حمید کاظمی گلزن بزرگ تیم هوادار که او هم در این مسابقه هیچ درخششی نداشت، نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند و بهترین موقعیت هوادار در نیمه دوم، اینچنین از دست رفت.
کلانتری در دقیقه 67 رحیم آلبوغبیش و محمد کاظمی را وارد بازی کرده بود و عنایتی هم در دقیقه 77 سه تعویض همزمان انجام داد و روزی طلب، اسد بیگی و احمدزاده را به بازی فرستاد، اما تغییری در روند بازی دو تیم به چشم نیامد. هر دو مربی در دقایق پایانی هم دست به تعویض هایی زدند که بیشتر نشانگر رضایتشان از نتیجه به دست آمده بود.
فجر در دقیقه 91 یکی از بازیکنانش را هم از دست داد. امیرحسین صدقی مدافع راست فجری ها که یکی از ثابت ترین بازیکنان این تیم در طول دو فصل اخیر بوده، با یک تکل سفت و سخت روی پای بازیکن آبی پوش، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد. در نهایت پس از نزدیک به 5 دقیقه وقت تلف شده، مسابقه تیم‌های سوم و چهارم جدول با تساوی یک یک به پایان رسید و با توجه به نتایجی که در سایر مسابقات رقم خورد، جایگاه این دو تیم در جدول رده بندی هیچ تغییری نکرد.
اما تیم بادران صدرنشین رقابت ها، در زمین خود شکست سنگین سه بر یک را برابر تیم قشقایی شیراز متحمل شد و با چهار پله سقوط مواجه شد! ایمان اکبری مدافع بادران در همان دقیقه اول مسابقه دروازه تیم خود را باز کرد! پویا سیف پناهی در دقیقه 19 از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند تا نیمه نخست با تساوی یک یک به پایان برسد. اما در نیمه دوم، محمد آژیر در دقیقه 60 و محمد خادمی در دقیقه 67 برای قشقایی گلزنی کردند تا سه امتیاز بسیار شیرین و مهم این مسابقه نصیب شاگردان هرمزی شود. بدین ترتیب قشقایی با دو پله صعود در رتبه سیزدهم قرار گرفت و فاصله ای سه امتیازی با منطقه سقوط ایجاد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی