[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

ویژه‌برنامه میلاد نور برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

دبیر فرهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اعلام کرد: آیین میلاد نور با هدف تبیین اندیشه و سبک زندگی حضرت علی (ع)در شهر شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، سید مجتبی علوی  عنوان کرد: دهم رجب که مصادف است با میلاد حضرت جواد الائمه(ع) تا سیزدهم رجب که میلاد حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) است، فرصتی مناسب برای طرح اندیشه های ناب علوی و تبلیغ و ترویج فضایل امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب(ع) است.
وی افزود: به همین مناسبت مجموعه برنامه‌هایی برای گرامیداشت این ایام پیش‌بینی شده است تا با طرح سیره امیرالمؤمنین(ع) باعنوان الگوی نیکوی ارزش‌های الهی و انسانی و همچنین ترویج آموزه‌های علوی و فضایل جوادالائمه (ع) به توسعه و تعمیق این ارزش‌ها اهتمام شود.
علوی با اشاره به اینکه اصل و پایه برنامه‌های این ایام مردم‌نهاد است، گفت:این برنامه‌ها شامل برگزاری نشست‌های علمی و پاسخگویی به شبهات پیرامون حضرت امیرالمؤمنین (ع) توسط روحانیون، ائمه جمعه شهرستان‌ها، ائمه جماعات مساجد و دانشگاهیان به ‌صورت مجازی و در شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. مدیر  فرهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اظهار کرد: در صورتی که شرایط بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا اجازه دهد می‌توان این برنامه‌ها را به‌صورت محدود و حضوری هم برگزار کرد.
علوی برگزاری جشنواره مجازی شعر علوی، کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی باعنوان آشنایی با سبک زندگی علوی در دانشگاه‌ها، فرهنگ‌سراها، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و فرهنگی به‌صورت مجازی، طراحی، تهیه، تولید و توزیع محصولات فرهنگی ویژه ایام ولادت، اجرای مرحله سوم طرح سراسری احسان علوی، استمرار و کمک‌های مؤمنانه ذیل رزمایش مواسات و همدلی، دعوت و فراخوان عمومی مردم به قرائت زیارت امین‌الله و انتخاب پدر نمونه توسط دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و فرهنگی را از دیگر برنامه های میلاد نور برشمرد.
وی با اشار ه به شرایط اقتصادی کنونی جامعه، ابراز داشت: ترویج سبک زندگی علوی و فاطمی و تمسک مردم به این شیوه، نقش بسیار مهمی در کاهش تنش‌ها و مشکلات اقتصادی در خانواده و جامعه خواهد داشت.
دهم رجب میلاد امام جواد (ع) مصادف است با چهارم اسفندماه و سیزدهم رجب میلاد امام علی (ع) و روز پدر مصادف است با هفتم اسفندماه ۱۳۹۹.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی