[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

صدور رأی قطعی و محکومیت شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس ، روزنامه شیراز نوین

با صدور رأی قطعی در دادگاه تجدید نظر استان فارس، شهردار سابق  صدرا در یکی از پرونده های جرایم ارتکابی مربوط به دوران تصدی مسوولیت به 6 سال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش دریافتی شیراز نوین،رئیس کل دادگستری استان فارس در این خصوص با بیان اینکه سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله  بدوی در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شیراز به مجازات های متعدد و حبس های طولانی مدت محکوم شده بودند، گفت: پس از تجدید نظر خواهی متهمین، به پرونده در شعبه 13 دادگاه تجدید نظر استان فارس رسیدگی شد و دادنامه بدوی با اصلاحاتی مورد تأیید قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی همچنین با اشاره به اینکه جرایم صورت گرفته در شهرداری صدرا در قالب دو پرونده در دادگستری شیراز مورد رسیدگی قرار گرفته گفت: در یکی از پرونده‌ها موضوع رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده پس از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین هم اکنون در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.  وی در خصوص پرونده دیگر این مسوول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است نیز اظهار داشت: در این پرونده که جرایمی از جمله فراهم نمودن موجبات فساد مطرح است، وی و سه متهم دیگر مطرح در پرونده  به حبس محکوم شدند.
این مقام ارشد قضایی استان فارس با اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به 6 سال حبس تعزیری محکوم شده است از محکومیت متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات 4 سال حبس به لحاظ فراهم نمودن موجبات فساد و همچنین 14 ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: متهم ردیف سوم پرونده به 2 سال و 6 ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم نیز به 14 ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و 2 سال و  یک روز حبس تعزیری دیگر در خصوص جرایم مطرح در این پرونده محکوم شده است.  
این مقام ارشد قضایی استان فارس با تأکید بر اینکه موضوع رسیدگی به مفاسد با جدیت ویژه ای در دادگستری فارس در دستور کار قرار دارد، گفت: در برخورد جدی با فساد هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هیچ مفسدی از برخورد قاطع قضایی مصون نخواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی