[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

کازرون در انتظار دبل قهرمانی ، روزنامه شیراز نوین

       میثم محجوبی - شیراز نوین
پس از قهرمانی تیم مردان شهید شاملی کازرون در لیگ برتر هندبال، حالا نوبت بانوان همین باشگاه است تا این قهرمانی را تکرار کنند و نام کازرون و فارس را به عنوان قدرتی بلامنازع در این رشته، سر زبان ها بیاندازند.
برای فارس که در سال های اخیر در رشته های تیمی حرفی برای گفتن نداشته، درخشش هندبالیست ها بسیار ارزشمند است. پس از قدرت نمایی تیم شهید چمران لارستان که به عنوان قهرمان ایران در مسابقات آسیایی هم شرکت کرد، حالا تیم های آقایان و بانوان کازرون به قدرت های بزرگی در سطح کشور تبدیل شده اند که با جذب بازیکنان بزرگ، استفاده از استعدادهای بومی و بهره گیری از بهترین مربیان کشور، توانسته‌اند به بلندترین قله های هندبال کشور دست پیدا کنند.
تیم بانوان نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، بعد از ظهر شنبه توانست با اقتدار تیم تاسیسات دریایی تهران را از پیش رو برداشته و به فینال این فصل لیگ برتر هندبال راه پیدا کند. این تیم امروز برای کسب عنوان قهرمانی، دیداری حساس با تیم اشتادسازه مشهد خواهد داشت.
مسابقات این فصل با حضور هشت تیم در دو گروه 4 تیمی برگزار شد. در این مرحله تیم شهید شاملی با تیم های تاسیسات دریایی تهران، ذوب آهن اصفهان و سنگ آهن بافق هم گروه بود. مرحله رفت این رقابت ها در تهران و دور برگشت در مشهد برگزار شد. شهید شاملی کازرون با شکست دادن هر سه تیم در هر دو بازی رفت و برگشت،یعنی با 12 امتیاز کامل به مرحله دوم صعود کرد.
در مرحله دوم نیز، هر هشت تیم دوباره در دو گروه تقسیم شدند و این بار شهید شاملی با تیم های اشتاد سازه مشهد، ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس بهبهان هم گروه شد. دور رفت این مرحله در تهران و دور برگشت در شیراز برگزار شد. این بار تیم شهید شاملی در پنج دیدار به پیروزی رسید و تنها یک مسابقه را به اشتاد سازه واگذار کرد و با 10 امتیاز راهی دور نهایی مسابقات شد.
دور نهایی رقابت ها در تهران برگزار شد و به جز شهید شاملی، اشتادسازه مشهد، فولاد مبارکه سپاهان و تاسیسات دریایی نیز به این مرحله راه یافته بودند. روز شنبه در مرحله نیمه نهایی، تیم اشتاد سازه با نتیجه 22-24 از سد فولاد مبارکه سپاهان گذشت و شهید شاملی کازرون 27 بر 19 تاسیسات دریایی تهران را شکست داد.
 سرمربی تیم شهید شاملی کازرون در خصوص بازی امروز به شیراز نوین گفت: ما در مرحله قبل یک شکست مقابل اشتاد سازه داشتیم اما در دور برگشت این باخت را جبران کردیم و در کنار یکدیگر راهی دور نهایی شدیم. حالا به فینال رسیده ایم و امیدوارم شاهد بازی خوبی از سوی هر دو تیم باشیم.
خدیجه قانع درباره پیروزی برابر تاسیسات دریایی گفت: ما قبلاً در مسابقات همین فصل، دوبار این تیم را با اختلافی شبیه به همین بازی اخیر شکست داده بودیم. در این مسابقه سعی کردیم به نفرات اصلی کمتر بازی بدهیم تا همه بچه ها بتوانند فرصت حضور در مسابقه را پیدا کنند. البته تیم تاسیسات نسبت به سال گذشته افت شدیدی داشته اما با این وجود، تیم خوبی بود و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.
وی درباره کیفیت برگزاری مسابقات این فصل گفت: به نظر من سطح کیفی مسابقات، خیلی از سال قبل بالاتر بود. مسابقات واقعاً غیرقابل پیش بینی بود و مشخص نبود چه تیم هایی به فینال راه پیدا می کنند و این بزرگترین مزیت لیگ امسال بود. بعضی از تیم‌ها شگفتی ساز بودند و حتی در مقابل تیم های مدعی، یک نیمه را پیروز به رختکن می رفتند و این نشان از بالا رفتن سطح فنی تمام تیم ها داشت.
قانع ضمن اشاره به این موضوع که اکثریت بازیکنان تیمش را بازیکنان بومی تشکیل می دهند، در خصوص نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز گفت: هندبال یکی از معدود رشته‌هاییست که در آن، تمام بازیکنان پیش از ورود به مسابقه باید تست کرونای خود را ارایه می دادند. اگر کسی هم وارد سالن می شد، مطابق با پروتکل های بهداشتی و طبق فاصله اجتماعی می نشست و از این نظر هم مشکلی نبود، ضمن اینکه وجود بازیکن کرونایی، بیشترین لطمه را به تیم ها می زد و بنابراین تمامی تیم ها در این زمینه دقت کافی را به عمل آوردند.
سرپرست تیم شهید شاملی کازرون پس از برد در بازی مقابل تاسیسات دریایی تهران و راهیابی به فینال گفت: خدا را شاکریم که توانستیم به فینال راه پیدا کنیم. امیدواریم در دیدار نهایی هم با یک نمایش خوب، مقام قهرمانی را به دست بیاوریم. ما برای این موفقیت همه تلاش مان را می کنیم و قطعاً برنامه خاصی برای فینال خواهیم داشت.
راحله نامداری درباره نحوه برگزاری لیگ برتر هندبال در شرایط کرونا بیان کرد: کرونا به تمام مسایل کشور لطمه وارد کرد اما لیگ با تلاش دوستان در فدراسیون، به خوبی پیش رفت و به لطف خدا مشکل خاصی به وجود نیامد. تیم ما هم با کمترین آمار کرونایی،  توانست تمرینات خود را به طور منظم انجام دهد و مسابقات را به نحو مطلوبی پیش ببرد.
 وی درباره کیفیت بازی های این فصل لیگ هم گفت: نسبت به سال قبل، تیم های جدیدتری داشتیم که خوب بازی می کردند. امیدوارم روند رو به رشد هندبال بانوان با توجه به سیاستی که فدراسیون در پیش گرفته، ادامه داشته باشد.
بازیکن شهید شاملی کازرون نیز پس از پیروزی برابر تاسیسات دریایی و راهیابی به فینال مسابقات لیگ برتر گفت: انتظار چنین اختلاف گلی را داشتیم. البته کمی در نیمه اول سردرگم بودیم اما خدا را شکر می کنم که توانستیم آمادگی لازم را در زمین پیدا کنیم و به نتیجه دلخواه خود برسیم.
شیما زارع درباره بازی فینال مقابل اشتادسازه هم گفت: قطعاً بازی سختی پیش رو داریم. هر دو تیم از مهره های خیلی خوبی برخوردارند. البته ما اشتادسازه را در مرحله قبل شکست دادیم و امیدوارم این نتیجه در بازی فینال هم تکرار شود تا مقام قهرمانی را به دست آوریم.
زارع در خصوص کیفیت این دوره لیگ برتر نیز گفت: به خاطر نبود سالن و تمرینات، از لحاظ بدنی کمی افت داشتیم ولی هرچه به مسابقات نزدیک تر می شدیم بازیکنان آماده تر می‌شدند. در مجموع همه چیز به خوبی پیش رفت.
سرمربی اشتادسازه مشهد هم پس از پیروزی مقابل فولاد و راهیابی به فینال گفت: بازی خیلی سنگینی با تیم سپاهان داشتیم. با توجه به اینکه بازی مرحله قبل مقابل شهید شاملی کازرون را واگذار کرده بودیم، بچه ها از لحاظ روحی به هم ریخته بودند ولی خدا را شکر، تیممان توانست ظرف این مدت ریکاوری خوبی داشته باشد.
نشمین شافعیان ادامه داد: در این هفته روی این بازی مهم تمرکز کردیم و بچه ها خیلی خوب توانستند تاکتیک ها را در زمین اجرا کنند. امیدوارم در فینال هم عملکرد خیلی خوبی داشته باشیم.
سرمربی سابق تیم شهید چمران لارستان در خصوص بازی فینال نیز گفت: تمرینات خوبی داشتیم و آنالیزهای لازم را انجام داده ایم. قطعاً بازی سختی پیش رو داریم ولی امیدوارم بتوانیم از عنوان قهرمانی سال گذشته خود دفاع کنیم.
شافعیان درخصوص کیفیت لیگ امسال هم گفت: امسال لیگ متفاوتی داشتیم، زیرا بعد از چندین سال که لیگ به صورت رفت و برگشت برگزار می شد، امسال بازی ها به صورت نیمه متمرکز برگزار شد که شرایط خاص خودش را داشت. باید بگویم که واقعاً سخت گذشت اما تیم هایی که در این دوره شرکت کرده بودند، سطح لیگ را نسبت به سال گذشته بالا برده بودند.
به گزارش شیرازنوین، بازیکنان تیم بانوان شهید شاملی کازرون را آیناز اژدری، محبوبه جهانمیر، کیمیا نوروزی، بهار ایزدگشت، سیده لیلا حسینی، نگین بشارتی، عسل گله داری، نگار زنده بودی، توران سلمان پور، ستاره رحمانیان، صبا بخشی پور، سونا بیداد، پریسا علیپور، زینب بذرافکن، رویا نوروزی، زهرا فقیهی، آرزو محمدی و شیما زارع تشکیل می دهند. خدیجه قانع سرمربی، الهام نورمحمدی مربی و راحله نامداری سرپرست این تیم هستند.
امروز از ساعت 13:30 دقیقه، دیدار رده بندی مسابقات بین تیم های بازنده مرحله نیمه نهایی یعنی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و تاسیسات دریایی تهران برگزار می شود و دیدار نهایی هم از ساعت 16 بین تیم های نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و اشتادسازه مشهد آغاز می شود. پس از این مسابقه نیز مراسم اختتامیه لیگ برتر هندبال بانوان برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی