[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

اک فطرت نماینده مردم شیراز: تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان پایه گذاری می شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیراز نوین، دکتر پاک‌فطرت نماینده شیراز و زرقان  در دانشگاه فرهنگیان فارس گفت:‌در تصمیم گیری های خرد و کلان کشور باید با نگاه ویژه به معلمان و مدیران آموزشی توجه کرد زیرا شالوده و بنیان آموزش و تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان پایه گزاری می‌شود. به گفته وی باید مشکلات و مسایل فرهنگیان در رأس امور قرار گیرد.
دکترعلیرضاپاک فطرت دربازدید ازدانشگاه فرهنگیان فارس وگفتگو با دکترافلاکی رییس این مرکز علمی و دانشگاهی اظهارداشت:در تصمیم گیری های خرد و کلان کشور باید با نگاه ویژه،به معلمان و مدیران آموزشی توجه کرد زیرا شالوده و بنیان آموزش و تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان پایه گذاری می‌شود و باید مشکلات و مسایل فرهنگیان در رأس امور قرارگیرد.
او معلمی را بالا ترین افتخار دانست و گفت: معلمان علاوه بر وظیفه آموختن و تعلیم، پرورش و شکوفایی استعدادهای بالقوه انسانها و شکل گیری شخصیت و هویت آنان را به عهده دارند.
وی در ادامه تصریح کرد: استخدام و گزینش معلمان باید از کانال دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی صورت گیرد و همچنین آموزش مهارت آموزان ماده ۲۸ دردانشگاه فرهنگیان باید با دقت و حساسیت ویژه ای انجام شود.
دکتر پاک‌فطرت  همچنین کم توجهی به نظام آموزشی  و کم بودن بودجه آموزشی را از مشکلات عدیده نظام آموزشی فعلی دانسته و تاکید نمود: اگر بتوانیم بحث آموزش را درکشور با ساماندهی و برنامه‌ریزی دقیق مورد توجه قرار دهیم  و حساسیت های لازم  را در حوزه آموزش در نظر بگیریم از پیامدهای خطرناک کمبود معلم در جامعه جلوگیری خواهد شد. از این رو برای دستیابی به پیشرفت‌های همه جانبه نخست باید زیربنای پیشرفت و توسعه را که آموزش و پرورش و آموزش عالی است، تحکیم بخشید.
دکترعلیرضاپاک فطرت همچنین با مد نظر قرار دادن استانداردهای لازم در ایجاد فضای آموزشی و اداری مناسب برای دانشگاه فرهنگیان فارس راهکارهایی ارایه نموده وخواستار پیگیری و همکاری همه جانبه مسوولان استان و در پی آن سازمان مرکزی دراین زمینه شد.
دکتر حسین افلاکی فرد مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان فارس هم دراین نشست به ارایه گزارش عملکرد دو ساله دانشگاه فرهنگیان فارس درحوزه های آموزشی،تربیتی، پژوهشی،فرهنگی و عمرانی پرداخته و اظهارداشت: باید تلاش نمود تا کمبودها و مشکلات دانشگاه فرهنگیان فارس از زوایای مختلف تشریح و در راستای ایجاد راهکارهای مناسب و کارآمد با نمایندگان مردم شیراز و فارس پیگیرامور این واحدعلمی و دانشگاهی شد.
بیان  مسایل عمرانی و کمبود فضای آموزشی و تجهیزات و پیش بینی اعتبار ساخت و سازهای ضروری از موارد مهمی بود که دربازدید دکتر علیرضاپاک فطرت نماینده اول مردم شریف شهرستان‌های شیراز و زرقان مورد بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی