[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

آغاز به کار دبیرخانه دائمی مناسب سازی در شهرداری شیراز، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیراز نوین ،با حضور دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، دکتر کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی فارس، حمزه گوهری مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل در حوزه معلولین و دیگر مسئولان، دبیرخانه دائمی مناسب سازی در شهرداری شیراز آغاز به کار کرد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در آیین آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی شهرداری شیراز گفت: راه اندازی این دبیرخانه اقدامی در راستای تقویت و ارتقای زیرساختهای لازم برای حضور هرچه بیشتر جامعه معلولین و جانبازان در نقاط مختلف شهر و بهره مندی هرچه بیشتر آنها از امکانات و خدمات شهری است. وی راه اندازی دبیرخانه دائمی مناسب سازی را یکی از طرحهای این کمیسیون عنوان کرد و افزود: : با آغاز به کار و فعالیت این دبیرخانه یکی از رویکردهای شورای پنجم و شهرداری که توجه به خواسته های اقشار مختلف مردمی است محقق خواهد شد.
وی پیگیری مصوبات کمیته مناسب سازی شهرستان شیراز، پیگیری درخواستهای مردمی در زمینه مناسب سازی اماکن و فضاهای شهری، تهیه مدارک و مستندات ازاقدامات واحدهای مختلف شهرداری در حوزه مناسب سازی، اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته در خصوص مناسب سازی و ارزیابی اقدامات صورت گرفته را از جمله وظایف این دبیرخانه برشمرد. نواب قائدی در ادامه به اقداماتی دیگر در زمینه ارائه خدمات به جانبازان و معلولین اشاره کرد و بیان داشت: برای اولین بار در کشور فرهنگسرای معلولین در پارک جوان توسط شهرداری در حال ساخت است که امیدواریم طبق برنامه زمانبندی در موعد مقرر افتتاح و تقدیم این عزیزان شود. وی ادامه داد: با توجه به شروع به کار 5 دستگاه ون مناسب سازی شده ویژه جانبازان و معلولین در شهر شیراز، برای سال آینده نیز خرید 5 دستگاه ون دیگر و 50 دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده در بودجه شهرداری دیده شده است تا شاهد گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی برای معلولان و جانبازان عزیز باشیم.
مهندس مسعود طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این مراسم، گفت: علیرغم فعالیتهای خوبی که از سوی شهرداری شیراز در حوزه مناسب سازی صورت گرفته، باز هم همه تلاشمان بر این است تا شرایطی مهیا شودکه شهر برای عموم شهروندان قابل دسترس باشد.
دکتر کشفی نژاد مدیر کل بهزیستی فارس نیز در این مراسم از اقدامات خوب شورای اسلامی شهر و شهرداری در زمینه مناسب سازی قدردانی کرد و افزود: اینکه در شهرداری شیراز دبیرخانه ای تحت عنوان دبیرخانه مناسب سازی راه اندازی شده، نشان دهنده این است که شورای اسلامی شهر و شهرداری در بهره مندی معلولین و جانبازان و حتی سالخوردگان از خدمات و امکانات شهری اهتمام و توجه ویژه دارند. کشفی نژاد با اشاره به اینکه علاوه بر معلولان ، امروز بیش از 10 درصد از جامعه را سالمندان تشکیل می دهند، تصریح کرد: باید با تغییر فضاهای فیزیکی و مبلمان شهری به سمتی برویم که شرایط خوبی برای حضور این قشر در جامعه فراهم سازیم. مدیر کل بهزیستی فارس ابراز امیدواری کرد: با آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی در شهرداری شیراز و فعالیتهایی که صورت خواهد گرفت، عدالت برخورداری مردم از امکانات شهری محقق شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی