[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

کم خونی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتقال خون فارس اعلام کرد که با توجه به کاهش تعداد اهداء کنندگان از یک سو و مرکزی فارس و شیراز در موضوع ارائه خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی، نیاز به همه گروه‌های خونی در این استان وجود دارد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا مسعود ترابی افزود: با توجه به کاهش عمومی مراجعات به پایگاه‌های انتقال خون به دلیل محدویت‌های کرونایی، در همه گروه‌های خونی با کمبود مواجه هستیم. مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: نیاز است همه هم‌استانی‌ها با هر گروه خونی، اهدای خون را یک کار ضروری فرض کنند. او ادامه داد: دو مرکز در سطح شهر شیراز یکی در ایستگاه قوامی در قصردشت و دیگری در فلکه نمازی جنب درمانگاه امام رضا همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۹:۴۵ پذیرای اهدا کنندگان خون است.
مدیرکل انتقال خون فارس با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا به شدت در سطح مراکز انتقال خون استان رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام اهدا کنندگان در بدو ورود تب سنجی می‌شوند، دست‌های آنها ضدعفونی و در صورت نیاز ماسک در اختیار آنها گذاشته می‌شود.
به گفته ترابی، فاصله گذرای اجتماعی در تمام مراحل خونگیری چه در اتاق انتظار و چه در تخت‌های معاینه رعایت می‌شود.
مدیرکل انتقال خون فارس اضافه کرد: وسایل خونگیری نیز به صورت پک‌های استریل یکبار مصرف پیش‌بینی شده و هیچ خطری از نظر ابتلا به کرونا وجود ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی