[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

نکات ضروری که در باشگاه های ورزشی باید رعایت کنید، روزنامه شیراز نوین


بعد از موج سوم کرونا و آغاز فعالیت های باشگاه های ورزشی در شهرستان های جهرم و خفر، ۴ باشگاه ورزشی به دلیل بی توجهی به پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.
به گزارش  بهداشت نیوز،  دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: متصدیان باشگاه های ورزشی می بایست نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند زیرا به دلیل بسته بودن محیط باشگاه ها این مکان ها می تواند از خطرناک ترین جاها برای ابتلا به ویروس کرونا باشد.
وی بیان کرد: با توجه به انتشار ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور و بالا بودن قدرت انتقال و میزان کشندگی این ویروس، مسوولین و مربیان باشگاه های ورزشی باید بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و به فاصله فیزیکی ورزشکاران توجه ویژه داشته باشند.
به گفته وی، از زمان آغاز به کار باشگاه های ورزشی در جهرم و خفر، ۱۹ اخطاریه به باشگاه هایی که نسبت به رعایت اصول بهداشتی کوتاهی داشتند صادر گردیده که ۴ مورد از آن پلمب شده است.
وی در ادامه افزود: عدم ضد عفونی مناسب وسایل ورزشی، بی توجهی به فاصله فیزیکی افراد و اجازه ورود به ورزشکاران بیش از ظرفیت محیط باشگاه از دلایل اصلی صدور اخطاریه ها و پلمب شدن موارد ذکر شده بوده است.
دکتر ارجمند تأکید کرد: وجود تهویه مناسب در باشگاه ها و باز بودن دریچه ها برای رد و بدل شدن هوا بسیار مهم است.  می‌بایست حتماً محلول ضدعفونی کننده در باشگاه ها در دسترس ورزشکاران باشد تا در صورت تردید در مورد آلودگی سطوح، امکان ضدعفونی فوری وجود داشته باشد.
به گفته وی، بعد از استفاده هر فردی از دستگاه باید تمام سطوح و تجهیزات ضدعفونی شود.
معاون بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: توصیه می شود ورزشکاران در حداقل زمان ممکن در باشگاه های ورزشی حضور داشته باشند و در حداقل زمان ممکن سعی کنند بیشترین استفاده را از تمرینات ببرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی