[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

آیت‌الله ایمانی: برخورد با اندیشه‌های شیطانی صاحبان قدرت باید از طریق رسانه باشد، روزنامه شیراز نوین

صدا و سیما در سال گذشته توانست وظیفه خود را در گفتمان‌سازی شعار سال به خوبی انجام دهد. انتظار می‌رود که امسال نیز با انگیزه بالا مطالبات اقتصادی مردم را پیگیری کند. 
نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار مدیرکل، معاونین و مدیران صدا و سیما گفت: شاید از گذشته تا به امروز هیچ زمانی بیش از زمان ما، احساس نیاز به بعثت پیامبر مکرم اسلام  نبوده و نیست.
آیت‌الله ایمانی با اشاره به جاهلیتی که از سوی صاحبان زر و زور بر جامعه بشری حاکم شده و راه و زندگی بشر را منحرف ساخته است تصریح کرد: ضروری است بار دیگر به اهداف بعثت مراجعه و محتوای بعثت مورد بحث وبررسی قرار گیرد و انطباق آن با عصر حاضر تجزیه و تحلیل شود.
نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری افزود: هدف نهایی پیامبر مکرم اسلام و همه انبیا این بود که انسان‌ها را بسازند و از آلودگی‌های اخلاقی دور کنند و برای این کار فوق‌العاده تلاش کردند.
وی تزکیه را هدف پیامبر خاتم بیان کرد و گفت: در آیات قرآن همه جا تزکیه بر تعلیم مقدم است؛ جز یک مورد دعای ابراهیم برای مکه و اهل مکه که فرمود: خدایا در میان مردم پیامبری را مبعوث کن بر «ام‌القرا» (مکه) که به آنها بیاموزد کتاب و حکمت را و آنها را پاک کند. پاسخی که در قرآن مجید به این سوال داده شد و اجابت دعای ابراهیم  را اعلام کرده است که ما در امیین (انسان‌های اهل ام‌القرا) پیامبر را مبعوث نمودیم، یُزَکیهم را مقدم داشته است و یُعَلَمُهم را مؤخر؛ یعنی عملاً به ابراهیم اعلام کرده که هدف از پیامبر اکرم که تو خواستی و ما در آخرالزمان مبعوث نمودیم، تزکیه است و تعلیم هم نتیجه تزکیه. 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز تصریح کرد: پاک شدن، فرد را آماده فراگیری می‌کند و اگرظرف وجود انسان آلوده باشد نمی‌تواند از دانش‌ها و علم بهره لازم را ببرد. این علوم در جایی رشد پیدا می‌کند که فضا، فضای پاکی باشد. ظرف وقتی از آلودگی‌ها پاک شد، کمالات در آن ریخته می‌شود و رشد و بالندگی لازم را پیدا می‌کند. امروز بشر به این  امر احتیاج دارد. به خاطر اینکه راه درک و فهم صحیح از زندگی را برای انسان بسته‌اند. صاحبان زر و زور و قدرت معنای حیات را تغییر داده‌اند، معنای زندگی و مرگ را جابه‌جا کرده‌اند و این دردهایی است برای بشریت که به سادگی  قابل التیام نیست. باید از محتوای بعثت برای حل این معضل استفاده کرد که امام راحل این زنگ خطر را به صدا درآورد و این تجدید نظر را آغاز کرد و بهره‌مند شدن از معنای واقعی بعثت را در قرن بیستم و بیست و یکم کلید زده است. این امتیاز امام راحل در جامعه امروزی است و تفاوتی دارد با کلام همه مصلحان عالم. همه مصلحان عالم مسائلشان روبنایی است و این مصلح بزرگ جهان و انقلابی راه حلش عمقی و محتوایی است، باورش بر این است که از اساس، انسان باید معنای خودش، شخصیت و هویت خودش را بشناسد. 
وی افزود: خداوند ما را به قسط، به برقراری عدالت اجتماعی دعوت کرده و ما باید این کار را در جامعه دنبال کنیم؛ یعنی حکومت را تشکیل دهیم و این حکومت برای برپایی عدالت اجتماعی است، برای این که به زورگویان اجازه ندهیم افکار انسان‌ها را به انحراف بکشند. پیامبر آمده است که انسان‌ها را از بندگی غیرخدا رها کند، گنجینه‌های خرد و عقل و معرفت انسانی را بارور نماید، افکار و اندیشه انسانی را به کار گیرد و آنها را از تقلید کورکورانه نجات دهد. 
آیت‌الله ایمانی تأکید کرد: صاحبان زر و زور از طریق رسانه‌هایشان افکار بشر را به بند می‌کشند. فریب دادن افکار عمومی، برداشت‌ها، باورها و زندگی کردن‌ها امروز در غرب از طریق رسانه است و در این شرایط و موقعیت، باید با رسالتی که بعثت به عهده‌مان گذاشته با برپایی عدالت اجتماعی، فضا و جامعه را آماده کنیم. 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار رسانه افزود: در عصر و زمان ما رسانه نقش عمده و اساسی را در حل مشکلات بشر ایفا می‌کند. رسانه به معنای وسیع کلمه یعنی همه کسانی که به نحوی از انحاء با افکار و اندیشه‌های مردم در تماس مستقیم هستند، باید این فضای برپایی عدالت اجتماعی را در جامعه فراهم کند و عدالت اجتماعی بدون داشتن اعتقادات صحیح امکان‌پذیر نیست. اعتقادات صحیح همان ساخت و ساز انسان‌ها و برگشت انسان به خدا و نجات آنها از دست انسان‌هاست. همان‌گونه که صاحبان قدرت، افکار و اندیشه‌های شیطانی خودشان را با رسانه القا می‌کنند و مخاطب را با افکار و اندیشه غلط آشنا می‌سازنند، برخورد با اندیشه‌های شیطانی صاحبان قدرت باید از طریق رسانه باشد.
وی تقویت ایمان مردم را امری ضروری دانست و گفت: امروز دشمنان ما ایمان را از دو راه هدف قرارداده‌اند؛ یکی از طریق شکستن حریم اعتقادات مردم و دیگر، از نظر تساهل و تسامح در کارها و ول‌انگاری فرهنگی. اگر رسانه در تقویت بنیه ایمان مردم گام بردارد، انقلاب را بیمه کرده و به مردم مصونیت بخشیده است.
آیت‌الله ایمانی با تبریک موفقیت‌های پی در پی کسب شده صدا و سیمای فارس، به موضوع شعار سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: همان‌گونه که در سال گذشته صدا و سیما توانست وظیفه خود را در گفتمان‌سازی شعار سال به خوبی انجام دهد، انتظار می‌رود که امسال نیز با انگیزه بالا مطالبات اقتصادی مردم را پیگیری کند.
در ابتدای این دیدار که به مناسبت عید مبعث برگزار شد، مدیرکل صدا و سیمای فارس با تبریک این عید بزرگ، مبعث را فرصت مناسبی برای رجوع مجدد به اهداف بعثت پیامبر اعظم صلوات الله و سلام علیه دانست و گفت: بشر گرفتار امروز بیش از هر زمان دیگر به آموزه‌های دینی نیاز دارد و بعثت پیامبر، همان‌گونه که بشر گرفتار تاریکی و خرافات آن روزگار را نجات داد و به انسان عصر خود و بعد از آن کرامت بخشید، امروز نیز با رجوع به اهداف متعالی بعثت و بیان این اهداف و عرضه دقیق آن به جوامع، می‌توان نسخه‌ای شفابخش به انسان‌های گرفتار در مشکلات و ناامنی عرضه کرد.
سهرابی، رسانه در طراز نظام اسلامی را رسانه‌ای توصیف کرد که بتواند در تولید پیام‌های فاخر خود از محتوای غنی بعثت بهره ببرد.
مدیرکل صدا و سیمای فارس با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله رسانه تحت مدیریت خود، به توفیقات کسب شده در سال گذشته در رادیو، تلویزیون‌، خبر و فنی اشاره کرد و افزود: مرکز فارس به گفته مدیران ارشد رسانه که از مرکز فارس دیدار کرده و با توانمندی‌های آن آشنا شده‌اند، توان سرویس‌دهی به سایر مراکز را دارد.
سهرابی از برنامه‌ریزی این مرکز برای پیگیری مطالبات مردم به ویژه در حوزه اقتصاد خبر داد و تصریح کرد: امسال متناسب با شعار سال، صدا و سیما بنا دارد کارهای انجام شده و انجام نشده را برای قضاوت مردم بیان کند و برای پیگیری اهداف شعار سال، از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی