[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

نامه به نتانیاهو در حمایت از بازگشت آمریکا به برجام، روزنامه شیراز نوین

گروهی از مقامات ارشد پیشین رژیم صهیونیستی در نامه ای به نخست وزیر این رژیم، از موضع دولت جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای حمایت کردند.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، گروهی از مقامات ارشد پیشین موساد، ارتش و کمیسیون انرژی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با نوشتن نامه ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم، از بازگشت احتمالی دولت آمریکا به توافق هسته ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن خارج شده بود، حمایت کردند. 
فرماندهان امنیتی رژیم صهیونیستی به نمایندگی ماتان ویلنای معاون پیشن رئیس ستاد کارکنان ارتش این رژیم در نامه یادشده گفتند که «از اقدام آمریکا برای ترغیب کردن ایران به پیروی آشکار از مقررات تعیین شده در برجام (توافق هسته‌ای) تا زمانی که این توافق شامل تعهد ایران نسبت به پایبندی به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل شود» (در زمینه توسعه موشک‌های بالستیک) حمایت می‌کنند. این نامه علاوه بر ویلنای، توسط تامیر پاردو رئیس پیشین موساد، نیتزان آلون هماهنگ کننده پیشین عملیات‌های ارتش رژیم صهیونیستی، عوزی آراد رئیس پیشین شورای امنیت ملی این رژیم و الی لویت معاون مدیرکل پیشین در امور سیاسی کمیته انرژی اتمی این رژیم امضا شده است. 
مقامات پیشین وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از موضع فعلی بایدن مبنی بر عدم لغو تحریم‌های ایران تا زمانی که ایران به پایبندی به توافق هسته ای بازگردد، حمایت کردند. آن‌ها در این باره گفتند که هدف اول باید واداشتن ایران به پایبندی بوده و سپس برای رسیدن به توافق بعدی که خلأ‌های برجام را پر کند، فعالیت شود. 
این نامه می‌افزاید: این شامل در نظر گرفتن اطلاعات جدیدی که از زمان برجام گردآوری شده و مشکلات دیگری که ایران ایجاد می‌کند است. این اولین باری نیست که این گروه اقدامی مغایر با تلاش‌های نتانیاهو برای متوقف کردن برجام انجام داده اند. این گروه، پیش از امضا شدن توافق هسته ای از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستند که سخنرانی اش (علیه توافق هسته ای) در کنگره آمریکا را لغو کند. 
بر اساس این گزارش، اقدام این مقامات پیشین رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای در صورت بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای، ابراز تمایل کرده است. 
این در حالی است که ایران در یک سال و نیم گذشته، در پی خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ که با بازگردانی تحریم‌های پیشین و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران همراه بود و بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان مبنی بر پیدا کردن راهکاری عمل گرایانه برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران و کاهش تأثیر تحریم‌های آمریکا، تنها طبق اقدامات چاره جویانه مقرر در برجام، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش داده است. 
مقامات ایران تأکید کرده اند به محض پایبندی تمام اعضای توافق به تعهداتشان، این اقدامات بازگشت پذیر خواهند بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی