[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

نوروز پذیرای مهمان نیستیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اتخاذ تدابیری اثرگذار برای کنترل کرونا در آستانه ایام نوروز، گفت: اگرچه مردم فارس به ویژه شیرازی‌ها مهمان‌نواز هستند، اما نوروز ۱۴۰۰ همانند نوروز گذشته، امکان پذیرایی از میهمانان و اسکان آنها را به صورت عمومی نداریم. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، عنایت‌الله رحیمی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس بیان کرد: فارس کارنامه نسبتاً درخشانی در مبارزه با کرونا طی یک سال گذشته داشته که متأثر از تلاش کادر درمان و بهداشت، مردم و مسئولان است.
او با اشاره به مشاهده سوش انگلیسی ویروس کووید ۱۹ در استان فارس، تأکید کرد: مواجهه با این بیماری اکنون افزایش سطح آمادگی برای مبارزه جدی‌تر با آن و اجرای اقدامات تأثیرگذار پیشگیرانه از سوی همه افراد را طلب می‌کند.
استاندار فارس ادامه داد: در یک مقطع زمانی طی ماه‌های اخیر وضعیت استان به لحاظ شیوع کرونا به رنگ آبی درآمد اما متأسفانه افزایش تردد و مسافرت‌ها موجب شد که دیروز ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی، ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۹ شهرستان هم در وضعیت نارنجی قرار گیرند. رحیمی با تأکید بر اینکه برای هر یک از این شهرستان‌ها باید چاره اندیشی شود، گفت: البته همچنان اصلی ترین رفتار همان نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. او همچنین خواستار همکاری و همراهی بیشتر مجموعه فرهنگی استان برای فرهنگ سازی در خصوص این بیماری شد و صدا و سیما و اصحاب رسانه به عنوان یکی از کانون‌های اصلی مبارزه با این بیماری طی یک سال گذشته در فارس قدردانی کرد.
استاندار فارس همچنین تأکید کرد که سفرهای نوروزی باید کنترل و هدفمند شود تا شاهد افزایش بیماری در استان نباشیم.
رحیمی همچنین‌خواستار تشدید و بازرسی و نظارت‌ها در ترددها به ویژه در آستانه ایام نوروز شد و گفت: فرمانداران اعمال محدودیت‌ها را در شهرستان‌های نارنجی تشدید کنند.
او اضافه کرد: با تلاش دولت‌ علی‌رغم همه مشکلات و تحریم‌ها و مباحث اقتصادی، مرحله اول واکسیناسیون انجام شده و امید است در مرحله دوم جمعیت بیشتری تحت پوشش قرار گیرند. پس از کادر درمان، واکسن در دسترس سایر گروه‌های در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
استاندار فارس همچنین با تأکید بر استفاده از فرصت جذب تسهیلات کرونایی در استان، از خدمات کادر درمان و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس طی یک سال گذشته قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی