[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

گام بلند جنوب در توسعه روستایی ، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با فرماندار شهرستان گراش از افق روشن توسعه روستایی و تأمین مسکن شهری در شهرستان گراش و سایر شهرستان‌های جنوبی فارس با مشارکت این بنیاد خبر داد و بیان داشت: شهرستان‌های جنوب فارس در افق توسعه روستایی و تأمین مسکن شهری گام‌های بلندی برداشته اند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس عطاءالله زمانی در دیدار با مجید غلام‌پور فرماندار گراش مشکلات حوزه شهری و روستایی بنیاد مسکن در شهرستان گراش را بررسی کرد و ادامه داد: از جمله کارکردهای مثبت و قابل اعتنای بنیاد مسکن در حوزه مسکن شهری در شهرستان گراش و جنوب فارس اقدام شایسته در زمینه تأمین مسکن ملی است که شهرستان گراش نیز در این زمینه پیشتاز است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: همچنین این شهرستان عملکرد درخشانی در زمینه تأمین مسکن مددجویان و اقشار آسیب پذیر داشته است که از محل تأمین 3500 واحد مسکن مددجویی در استان فارس سهمیه مناسبی به شهرستان گراش اختصاص دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از اجرای ۷هزار و ۲۸۴ طرح بهسازی و بازسازی مسکن شهری و روستایی در این استان خبر داد و بیان داشت: این واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از حوادث، با بهره‌گیری از آورده متقاضیان و تسهیلات اعطایی بازسازی و بهسازی شده و بخش قابل توجهی از آن در شهرستان گراش و جنوب فارس رقم خورده است. مهندس زمانی گفت: برای بازسازی و بهسازی این تعداد مسکن شهری و روستایی چهار هزار و ۶۶۱میلیارد ریال آورده متقاضیان و تسهیلات کم‌بهره هزینه شده است. بنیاد مسکن معادل آورده متقاضیان در این طرح‌ها تسهیلات کم‌بهره و وام‌های بلاعوض پرداخت کرده است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: همه این واحدها از حوادث سیل و زلزله در سال‌های ۹۹ و ۹۸ آسیب‌دیده بودند و اکنون با پایان یافتن عملیات بهسازی و بازسازی در اختیار مالکان و صاحبان آن قرار گرفته است. مجید غلام‌پور فرماندار گراش نیز در دیدار با عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس مسائل و مشکلات بخش ارد و مرکزی را مورد بحث و پیگیری قرار داد. غلام‌پور فرماندار گراش در این دیدار با بیان اینکه بنیاد مسکن نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق روستایی گراش دارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه بنیاد مسکن نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق روستایی دارد، می‌تواند مشارکت بیشتری نیز در توسعه زیرساخت‌های شهرستان برعهده داشته باشد.
فرماندار گراش با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود مسائل و مشکلات حوزه بنیاد مسکن در شهرستان گراش مرتفع گردد، افزود: بنیاد مسکن یکی از نهادهای موفق در اجرای طرح‌های عمرانی و آبادانی روستاهاست که افزایش ضریب ماندگاری روستاییان را بالا می‌برد و گسترش و رونق خدمات به اهالی زمینه افزایش رضایتمندی آنها را به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توانسته است در توسعه و پیشرفت روستاها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گام‌های مؤثری بردارد. تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ارائه تسهیلات مقاوم سازی روستایی در بخش‌های ارد و مرکزی، تسریع در روند ساخت و بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله در دهستان خلیلی و روستاهای تابعه فداغ، تأمین و واگذاری زمین جهت ساخت مسکن جوانان، صدور و ارائه اسناد مالکیت روستایی، جلوگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز و تصرف زمین‌،تخصیص اعتبارات عمرانی، اجرای طرح هادی بخصوی بهسازی ورودی روستاها و احداث معابر، کمک به توسعه مجتمع آب گرم بنو ارد به عنوان طرح هدف گردشگری، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها از مهم ترین موردی بود که در این جلسه مورد بحث و تأکید فرماندار گراش قرار گرفت.
در این نشست که بیژن جمشیدی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گراش نیز حضور داشت، عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس ضمن تقدیر از فرمانداری گراش در جهت پیگیری موضوع ارائه تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی روستایی، گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه و نسبت به رفع مشکلات قول مساعدت داد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی