[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

کانون فیلمسازان استان فارس تأسیس می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مهر: کانون فیلمسازان استان با حضور مؤسسه‌ها و شرکت‌های فیلمسازی فارس تأسیس می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ظهر چهارشنبه در جمع رؤسای شرکت‌ها و مؤسسه‌های فیلمسازی فارس گفت: با انسجام تشکل‌های صنفی می‌توان مشکلات و مواردی که پیش پای مؤسسه‌ها و شرکت‌های سینمایی هست را برداشت. بهزاد مریدی پس از شنیدن خواسته‌ها و پیشنهادهای این صنف، خواستار تأسیس کانون فیلمسازان زیر مجموعه انجمن فیلم و عکس و پویانمایی استان و حضور نماینده‌ای در این تشکل شد و گفت: بدیهی و روشن است که با انسجام این مجموعه و زیر عنوان تشکل‌های صنفی، بتوان مشکلات و مواردی که پیش پای این مؤسسه‌ها و شرکت‌ها هست را برداشت.
این مقام فرهنگی استان در ادامه عنوان کرد: در مورد آموزشگاه‌های تحت نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مادامی که مذاکراتی با نهادهای شهری انجام نمی‌گرفت، کار پیش نمی‌رفت؛ اما پس از تشکیل انجمن و پشتیبانی از یکدیگر این مشکلات روبه کاهش گذاشت.
مریدی با اعلام اینکه در مقابل مؤسسه‌ها و آموزشگاه‌های سینمایی متخلف جدیت به خرج داده شده، افزود: در سال ۱۳۹۵ تلاش کردیم بسیاری از این شرکت‌ها را ابتدا ساماندهی کرده، سپس منجر به تعطیلی بخشی از این‌ها شد و حتی لوکیشن بسیاری از این فیلمبرداری‌ها، تعطیل گشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در موضوع نظارت بر فعالیت‌ها هم تأکید کرد: اگر قرار است نظارتی هم بر این کارها باشد، وظیفه خود فعالان این حوزه است و چنانچه موضوع اطلاع‌رسانی و ساماندهی باشد، برای اینکه شرافت و نجابت به جا بماند، همچنین این گروه وظیفه دارد وارد کار شود.
مریدی تصریح کرد: انتظار نداشته باشید اداره‌ای با نیروی کار محدود بتواند به گونه کامل جمع کثیری که مکانی راه انداخته و بعضاً ما نیز بی‌اطلاع باشیم را بشود به راحتی ساماندهی کند؛ اما سیستم نظارتی در حال پیگیری تمام این فضاهای بدون مجوز است و در دستور کارش وجود دارد.
وی خواستار در خطر نیفتادن نجابت و شرافت فیلمسازی شد و افزود: جمعیتی که عاشقانه دل در گرو فیلم و هنر سپرده‌اند باید مورد احترام قرار گیرند. چنانچه غیر از این باشد، نمی‌توانیم دست تنها این نظارت را به مفهوم جدی دنبال کنیم.
در ادامه این نشست با رأی اکثریت شرکت‌های فیلمسازی، مازیار محمدی‌نژاد به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های فیلمسازی منتخب و پورغلامی به عنوان رییس کانون فیلمسازان انتخاب شدند تا فرآیند رسمی و قانونی این انجمن سامان یابد که در همین ارتباط، کانونی نیز برای فیلمسازان تأسیس می‌شود.
در این مسیر، مازیار محمدی‌نژاد نیز در قالب نماینده به کار گروه اعضاء هیئت مدیره انجمن فیلم، عکس و پویانمایی راه پیدا کرد تا به منظور تأثیرگذاری و هم‌فکری در سیاستگذاری‌های و اعلام نظر فیلمسازان در این انجمن، حضور داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی