[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

رسانه کره‌ای از توافق تهران و سئول برای آزادسازی دارایی ایران خبر داد، روزنامه شیراز نوین

تارنمای «کی بی اس» وابسته به رادیو تلویزیون کره جنوبی از توافق تهران و سئول برای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده تهران در دو بانک کره جنوبی خبر داد.
به گزارش ایرنا، «کی بی اس» دیروز سه شنبه در گزارشی نوشت: دو کشور روز دوشنبه در نشست عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران و ریو هیون جئونگ سفیر کره جنوبی در تهران به این توافق دست یافته اند.
این رسانه کره جنوبی با اشاره به بازتاب این خبر در رسانه‌های دولتی ایران از جمله ایرنا نوشت: دولت ایران همچنین این توافق را در وب سایت رسمی خود اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش، در این دیدار توافق‌های لازم در خصوص انتقال منابع تهران به مقاصد مورد نظر انجام و تصمیمات بانک مرکزی ایران در خصوص حجم منابع مورد انتقال و بانک‌های مقصد به طرف کره‌ای اعلام شد. 
«کی بی اس» به نقل از همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران نوشته است: اگرچه ایران از تغییر رویکرد و گسترش همکاری استقبال می‌کند اما بانک مرکزی ایران به روند قانونی خود برای مطالبه غرامت از بانک‌های کره جنوبی که طی چند سال گذشته از همکاری با ایران خودداری کرده اند، ادامه خواهد داد. بر اساس گزارش کی بی اس، دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های کره جنوبی هفت میلیارد دلار آمریکا برآورد شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی