[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

افزایش ۹ درصدی تولید محصولات پتروشیمی کشور، روزنامه شیراز نوین

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید انواع محصولات پتروشیمی تا پایان امسال به ۶۱میلیون تن برسد و رشدی حدود ۹ درصدی را نسبت به سال ۹۸ رقم زند.
به گزارش ایرنا از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «سیدجلال میرهاشمی» با اعلام این مطلب اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه تولید محصولات پتروشیمی به حدود ۵۶میلیون تن رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ این رقم به حدود ۶۱میلیون تن برسد.
وی با بیان اینکه تولید در سال گذشته بیش از ۵۵میلیون تن بوده است، گفت: روند تولید و فروش محصولات مختلف پتروشیمی با ظرفیت مطلوبی در حال انجام است و با وجود بعضی از مشکلات با تلاش صنعتگران پتروشیمی کشور امسال «جهش تولید» در صنعت پتروشیمی محقق شده و پیش‌بینی می‌شود رشدی حدود ۹ درصدی نسبت به پارسال تحقق یابد.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی ایران به‌عنوان یکی از صنایع مادر، از مهم‌ترین ارکان توسعه و موتور محرک بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور است، افزود: رویکرد این شرکت، تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع در محصولات، تأمین خوراک صنایع داخلی و همچنین ارتقای ارزش سبد محصولات تولیدی در این صنعت پیشرو است.
میرهاشمی، همچنین از تحویل ۶۰۰هزار تن کود اوره بیشتر از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه نسبت به مدت مشابه پارسال از سوی مجتمع‌های پتروشیمی به بخش کشاورزی خبر داد و گفت: در مجموع ۲میلیون و ۱۰۰هزار تن کود اوره از سوی واحدهای پتروشیمی تحویل شده تا در اختیار کشاورزان قرار گیرد که این مقدار معادل ۱۰۰ درصد تعهد تأمین تا پایان بهمن است. وی ادامه‌ داد: پیش‌بینی می‌شود مقدار کود تحویلی تا پایان امسال به حدود ۲.۴میلیون تن برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی