[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

رسانه‌ عاملی برای انتقال پیام و مطالبه مردم به مسئولان است ، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس گفت: گروه‌های جهادی رسانه‌ای، عاملی برای انتقال پیام و مطالبه مردم به مسئولان هستند.
‌هادی رضایی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: اهمیت و جایگاه ضرورت گروه‌های جهادی در جامعه از آنجا نقش پیدا می‌کند که در کلام همه بزرگان، انبیا و اولیا، و به ویژه مقام معظم رهبری این کلمه جهاد و جهادی‌ را شنیده‌ایم که امروز این کلمه، به یک گفتمان برای پیش‌برندگی اهداف انقلاب اسلامی تبدیل شده است. به گفته وی، تجربه نشان داده که اگر نگاه جهادی و گروه‌های جهادی در جامعه بسط پیدا نکند، قطعاً رسیدن به اهدافی که امام راحل(ره) برای این انقلاب ترسیم کردند و مقام معظم رهبری هم بر آن صحه گذاشته و تأکید کرده‌اند و انتظار و منویات ایشان هم هست، محقق نمی‌شود.
‌رضایی تصریح کرد: عقب‌ماندگی‌هایی در دوران‌های قبل از انقلاب برای ایران به وجود آمده که می‌طلبد با یک نگاه جهادی این عقب‌ماندگی‌ها را برطرف کنیم.
مسئول سازمان بسیج رسانه فارس تصریح کرد: گروه‌های جهادی در قالب‌های مختلف شکل گرفتند و گروه جهادی رسانه‌ای، یکی از این قالب‌هاست برای شنیدن حرف مردم و برای شنیدن این حرف‌ها و انتقال به مسئولان، چه ابزاری مهم‌تر از رسانه می‌تواند کارایی داشته باشد؟
وی با بیان اینکه با تشکیل گروه‌های جهادی رسانه‌ای می‌توانیم این نقش را ایفا کنیم و به عنوان عاملی برای انتقال پیام و مطالبه مردم به مسئولان باشیم، تأکید کرد: رسانه اینقدر قدرتمند است که بتواند با حضور خود در مناطق کم‌برخوردار و محروم، آسیب‌ها را شناسایی کند و به مسئولان امر در منطقه، محله و استان منتقل کند. ‌رضایی معتقد است که پیگیری مطالبات مردم، در واقع از وظایف رسانه است و اینجاست که می‌توانیم در گروه‌های جهادی، نقش خود را به نحو احسن ایفا کنیم. یعنی به معنای واقعی، یک خبرنگار واقعی می‌تواند با حضور خود، نقش عظیمی را ایجاد کند که این نگاه، مردم را نسبت به آینده انقلاب امیدوار می‌کند که هستند کسانی‌که نگاهشان به مردم است و قلب و دلشان برای مردم می‌تپد و دغدغه‌شان مردم است.
مسئول سازمان بسیج رسانه فارس گفت: بالاترین سرمایه این نظام، اعتمادی است که بین مردم ونظام وجود دارد و به جز حرکت، نگاه و گفتمان جهادی، این اعتماد را نمی‌توان حفظ کرد. وی ادامه داد: با توجه به هجمه‌های عظیم دشمن به انقلاب و اینکه به دنبال این است که با فشار و اهرم اقتصادی، این اعتماد را میان مردم و نظام از بین ببرد، اهمیت نقش گروه‌های جهادی مشخص می‌شود که این گروه‌ها باعث به حرکت درآوردن مسئولانی می‌شوند که خود را در چهارچوب وقت اداری می‌بینند. سرگرد رضایی افزود: اگر نیاز مردم شناسایی شده و در راستای رفع آن قدم برداشته شود، قطعاً موجبات رشد و اعتلای انقلاب اسلامی و رشد خود مسئولان را به همراه دارد. پس بهتر است که مسئولان ما از این فرصت کوتاه خدمت، بیشترین استفاده را با تکیه بر گفتمان جهادی ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی