[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

پای دانشجویان به لیگ سخنرانی باز شد ، روزنامه شیراز نوین

لیگ مسابقات مناظرات دانشجویی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علمی کاربردی و بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی عابدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علمی کاربردی منطقه هفت با اعلام این خبر افزود: این مسابقه در راستای افزایش و کسب مهارت‌های ارتباطی، رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو و آشنایی با سیره اهل بیت(ع) در بین دانشجویان برگزار می‌شود و شرکت برای همه دانشجویان آزاد است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته بازخوردهای خوبی از این برنامه داشته‌ایم، بیان کرد: امروزه حساسیت جامعه دانشجویی و تصمیم‌گیر برای تقویت فن بیان و سخنرانی ارتقا پیدا کرده و به همین دلیل شاهد توجه‌های خوبی از سوی انجمن‌های دانشجویان، فعالان فرهنگی و برخی مسئولان هستیم؛ لذا شاهد توسعه این مهارت در این قشر تأثیرگذار جامعه هستیم. عابدی از دیگر اهداف برگزاری مسابقات سخنرانی را افزایش سطح مهارت‌های فردی، اجتماعی و علمی دانشجویان برشمرد. ابراهیم شیشه گر دبیر اجرایی لیگ سخنرانی دانشجویی گفت: این مسابقه مهیج در 7 محور شامل دانشجو مؤذن جامعه/ دانشجو سیب‌زمینی نیست!، گفتمان انقلابی (انقلابی بودن و انقلابی ماندن)، تأثیرات برجام بر اقتصاد، تمدن نوین اسلامی- بیانیه گام دوم، عفاف و حیا و خط امام(ره)، برگزار و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. وی افزود: مهلت ثبت نام لیگ سخنرانی دانشجویی نیز تا 20 اسفند خواهد بود و رقابت بین شرکت کنندگان در تاریخ 20 الی 22 فروردین 1400 انجام می‌پذیرد.
دبیر اجرایی لیگ سخنرانی دانشجویی نیز گفت: متقاضیان جهت ثبت نام، نام، نام خانوادگی، رشته، نام دانشگاه خود و کلمه سخنرانی را تا تاریخ 20 اسفند 1399 به شماره 09211728125 ارسال نمایند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این برنامه استعدادیابی نیز صورت می‌گیرد، بیان کرد: از بین شرکت کنندگانی که حائز رتبه شده یا به مرحله نهایی آن راه پیدا می‌کنند، دبیرخانه مسابقه آن‌ها راشناسایی کرده و به شبکه‌های تلویزیونی، رسانه‌ها و شرکت‌هایی که نیاز به افراد مستعد در زمینه فن بیان دارند معرفی می‌کند. شیشه گر در پایان تصریح کرد: گرچه بحث استعدادیابی وظیفه اصلی دبیرخانه مسابقه نیست، اما سعی داریم توجه ویژه‌ای به افراد سخت کوش و مستعد داشته باشیم و تا جایی که امکان داشته باشد به آن‌ها کمک خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی