[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نقش ارزنده مؤلفه های فرهنگی در ترویج نشاط، روزنامه شیراز نوین

       سعیدرضا امیرآبادی - گروه فرهنگ و هنر
آیین پایانی جشنواره دهه هنر فارس به منظور معرفی برگزیدگان در ده رشته هنری به کار خود پایان داد. این مراسم با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و جمعی دیگر از مسوولان عرصه فرهنگ و هنر استان با همراهی اصحاب رسانه در تالار حافظ شیراز بر گزار شد.
*تقویت سرزندگی در دوران خانه نشینی
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در آیین پایانی جشنواره دهه هنر فارس که به میمنت شب میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) برگزار شد، گفت: این جشنواره توانست به ایجاد فضای نشاط و سرزندگی در دوران خانه نشینی یاری برساند.معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در پیامی تصویری برای آیین پایانی جشنواره دهه هنر فارس، گفت: اهتمام جدی فرهنگ و ارشاد برای برگزاری این جشنواره در دوران کرونا نشان از دلسوزی مسوولان فرهنگی و هنری دارد.احمد احمدی زاده، افزود: این جشنواره توانست به ایجاد فضای نشاط و سرزندگی در دوران خانه نشینی یاری برساند.وی با بیان اینکه قشر هنرمند در تعامل با کادر درمان به واسطه این جشنواره به ارایه آثار ارزشمندی پرداختند، افزود: ادامه این مسیر، کمک به امیدآفرینی خواهد کرد.معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس از تلاش ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و فرمانداری‌ها و اصحاب فرهنگ و هنر در این دوران سخت سپاسگزاری کرد.
*استقبال جامعه هنرمندان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی دهه هنر فارس گفت: دهه هنر فارس در سال آینده به شکل منطقه‌ای و در دوره‌های آینده ملی برگزار خواهد شد. صابر سهرابی افزود: برای برگزاری جشنواره دهه هنر فارس بستر مناسبی برای ارایه آثار هنری به واسطه دبیرخانه‌های ایجاد شده در ادارات ارشاد فراهم شد. وی گفت: به واسطه این رویداد فرهنگی و هنری در تولید محتوا تلاش مضاعفی از سوی هنرمندان برای فرهنگ و هنر در بستر فضای مجازی ایجاد شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۱۴۰۰ اثر به نخستین دوره جشنواره دهه هنر فارس ارسال شد، اظهار کرد: در مسیر داوری آثار نقش هنرمندان بزرگ و پیشکسوت شهرستان‌ها در داوری بی بدیل بود. وی افزود: ۳۰ نفر از بزرگان و پیشکسوتان فرهنگ و هنر در این دوره دهه هنر مشارکت کردند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از تمامی هنرمندان و فرهیختگانی که در این جشنواره همراهی کردند سپاسگزاری کرد و اظهار امیدواری نمود که این رویداد در سال آینده به شکل منطقه‌ای و دوره‌های بعدی آن به طور ملی برگزار شود.
*رونمایی از جشنواره خوشنویسی آیات 
در ادامه برنامه، احمد رضا نداف رییس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز اعلام داشت: در این جشنواره که امروز فراخوان و پوستر رونمایی شد، انشاالله تا پایان فروردین ماه 1400 اثرخوشنویسی از سراسر کشور از خوشنویسان دریافت خواهد شد و در دو مرحله داوری برگزیدگان در دو رشته نسخ و ثلث مشخص و در اختتامیه مناسبی از برگزیدگان تقدیر می گردد.در پایان این مراسم که بر بستر فضای مجازی و به شکل محدود با حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزارگردید، جوایز برگزیدگان اهدا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی