[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

قشقایی در انتظار حریفان بزرگ، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
تیم فوتبال قشقایی رقابت های این فصل جام حذفی باشگاه های کشور را با پیروزی آغاز کرد و راهی مرحله چهارم رقابت ها شد.
این تیم بعد از ظهر پنجشنبه پذیرای تیم فولاد نوین اهواز بود و با تک گل مرتضی سنجانکی این دیدار را به سود خود به پایان رساند.
داریوش هرمزی سرمربی خوزستانی تیم قشقایی پیش از این مسابقه در گفت و گویی با شیراز نوین، به مسایلی در خصوص رویارویی با تیم هم استانی اش اشاره کرد. 
وی گفت: ما همیشه جام حذفی را جدی می گیریم، اما این بار جدی‌تر هستیم؛ چون پیش از فصل بازی تدارکاتی نداشتیم و چنین مسابقه‌ای، حکم یک بازی تدارکاتی خیلی خوب را برایمان دارد.
داریوش هرمزی افزود: تیم ما دارد به یک همبستگی می رسد. ما به دنبال جبران روزهای بدمان در این فصل هستیم. ما در مقطعی از فصل، چهار شکست متوالی را تجربه کردیم. در آن زمان خیلی‌ها نسبت به تیم ما ناامید شده بودند و واکنش منفی داشتند، اما امروز خوشحالیم که واکنش ها مثبت شده. دو پیروزی بزرگ به دست آورده ایم و به دنبال ادامه این پیروزی ها هستیم. می خواهیم سومین پیروزی متوالی را برابر فولاد نوین کسب کنیم و بعد هم در لیگ، چوکا را شکست دهیم و با چهار پیروزی پیاپی، آن چهار شکست متوالی را به دست فراموشی بسپاریم.
وی در ادامه به سراغ مباحث همیشگی و مشکلاتی که همواره گریبان‌گیر تیمش بوده رفت و گفت: درستش این است که من فقط درباره اتفاقاتی که در مستطیل سبز رخ می دهد صحبت کنم، اما چه کنم که مشکلاتمان را باید دائماً بازگو کنیم. البته این مشکلات از دید مسوولان پنهان نیست. از شهرداری شیراز انتظار داریم بیاید در ورزش سرمایه گذاری کند. از شورای شهر انتظار داریم مصوبه هایی ایجاد کند که در نهایت منجر به صعود تیم های شیرازی به لیگ برتر شود. ما عضوی از این شهر هستیم اما سهمی از شهرداری ها نداریم. 
هرمزی افزود: می بینید که در خیلی از شهرها، شهرداری ها وارد ورزش شده اند. نمونه بارز آن، تیم دوم جدول لیگ دسته اول است. شهرداری آستارا با حمایت شهرداری به رتبه دوم جدول صعود کرده و ما انتظار داریم همین کار در شیراز برای فجر شهیدسپاسی، قشقایی و به طور کلی ورزش شیراز انجام شود. 
وی تأکید کرد : قشقایی را دریابید. این تیم فقط متعلق به ایل قشقایی نیست، بلکه متعلق به کل مردم شیراز و فارس است و نیاز به دیده شدن دارد.
سرمربی قشقایی در خصوص شناختش از تیم فولاد نوین و بازیکنانی از این تیم که پیشتر شاگرد خود او بوده اند، گفت: تیم فولاد نوین یک تیم بزرگ و با شخصیت است و از دو مهاجم قدرتمند سود می برد. حجت چهارمحالی و سجاد فیض الهی بازیکنانی هستند که چندسال در لیگ برتر بازی کرده اند. آنها از حضور بهزاد دودانگه بازیکن سابق تیم قشقایی هم برخوردارند، پس نمی شود آنها را دست کم گرفت. این باشگاه، ساختاری حرفه ای در سطح آسیا دارد و نمی توانیم آنها را تیمی لیگ دویی بنامیم.
داریوش هرمزی در پایان گفت: جام حذفی امسال برای تیم ما می‌تواند جام شگفتی ها باشد. اگر فولاد نوین بتواند ما را شکست دهد، آنها شگفتی ساز شده اند و اگر ما آنها را ببریم، می توانیم در ادامه با تیم‌های پایتخت نشین مواجه شویم و در صورت شکست آنها، شگفتی‌ساز شویم. شاید تاریخ دوباره تکرار شود و حماسه سازی دیگری از سوی مردان قشقایی در مقابل تیمی مثل پرسپولیس را شاهد باشیم.
پنجشنبه پیش از شروع بازی به دلیل آب گرفتگی زمین، دست‌اندرکاران ورزشگاه مجبورشدند با روش سنتی و  با سطل، تی  و اسفنج آب ها را جمع کنند اما زمین همچنان باتلاقی و لغزنده باقی ماند و همین امر موجب شد مربیان هر ۲ تیم  نسبت به کیفیت بد زمین انتقاد کنند.
با این حال بازی شروع شد اما لغزندگی زمین اجازه نداد هر ۲ تیم بازی خودشان را به نمایش بگذارند و نیمه نخست بدون رد و بدل گلی پایان یافت.
در نیمه دوم تیم میزبان بازی بهتری ارایه داد و پس از اینکه چندین فرصت خوب گلزنی را از دست داد سرانجام مرتضی سنجانکی دردقیقه 67  در مصاف تک به تک با دروازه بان فولاد توپ را درون دروازه این تیم جای داد.
پس از این مسابقه، سرمربی تیم فوتبال فولاد نوین اهواز با بیان اینکه نباید زمین چمن ورزشگاه تازه تأسیس پارس شیراز با بارش باران به باتلاق تبدیل شود، گفت: کیفیت بد زمین که ناشی از بارندگی بود روی هرکار  ۲ تیم تأثیر منفی گذاشته بود.
عزیز فریسات در جمع خبرنگاران افزود: در این گونه زمین ها نمی‌شود کارهای تاکتیکی پیاده کرد و باید شانسی به گل رسید.
وی اضافه کرد: طبیعی است که در زمین های لغزنده نمی توان فرصت گلزنی زیادی ایجاد کرد، با این حال این بُرد را به تیم قشقایی تبریک می گویم.
سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز هم با انتقاد از وضعیت زمین لغزنده ورزشگاه پارس گفت: لغزندگی زمین اجازه ندا د ۲ تیم تاکتیکی بازی کنند.
داریوش هرمزی به خبرنگاران گفت: از آنجا که پیش بینی شده بود که هوای شیراز در روز بازی بارانی است از این رو طی هفته تمرینات خود را بر این اساس دنبال کردیم.
وی اضافه کرد: بازیکنانم در این بازی حریف را دست کم نگرفتند و توانستیم به سومین بُرد پی در پی  دست یابیم.
هرمزی افزود: بازیکنان ما با جنگندگی اجازه ندادند حریف روی دروازه فرصت گلزنی ایجاد کند و این بُرد را تقدیم به هواداران خوب تیم قشقایی می کنم.
به گزارش شیراز نوین، مراسم قرعه کشی مرحله یک شانزدهم پایانی این رقابت ها ظهر دیروز(جمعه) در سازمان لیگ برگزار و تیم قشقایی حریف تیم اتحاد یا آلاوان کامیاران شد.  این نماینده استان کردستان، در این فصل در رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور دارد و با کسب 13 امتیاز از 9 مسابقه، هم اکنون در رتبه هشتم جدول چهارده تیمی گروه اول این رقابت هاست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی