[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی تشکیل شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی فارس با حضور رئیس‌کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و سایر اعضای شورای ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان فارس تشکیل شد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان فارس، هدف اصلی ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی را برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و در سایه امنیت کامل دانست.
رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تسلیت شهادت ام المصائب اسوه صبر و ایثار حضرت زینب(س)، به بخش‌نامه ریاست قوه قضائیه آیت الله رئیسی مبنی بر تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی اشاره کرد و گفت: در دوران تحول قضائی و اجرای سند تحولی قوه قضائیه پیشگیری از وقوع جرم در اولویت قرار دارد و در انتخابات گذشته با تدابیر پیشگیرانه از سوی این ستاد صدها تذکر به نامزدهای انتخاباتی داده شد و علاوه بر پیشگیری از جرائم انتخاباتی، 55 مورد پرونده قضائی تشکیل شد و در چهارچوب قانون و بدون اغماض با متخلفان انتخاباتی برخورد قانونی صورت گرفت. حجت الاسلام و المسلمین موسوی از دیگر وظایف این ستاد را پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرائم انتخاباتی دانست و تصریح کرد: اطلس انتخاباتی در حال تکمیل شدن است و با تعامل و همراهی شورای تأمین، شهرهای مهم و حساس مشخص شده و تدابیر و تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی از سوی رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضائی و دستگاه‌های امنیتی استان به منظور برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور پیش بینی شده است. وی تأکید کرد: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی با جدیت تمام به موضوع پیش از شروع انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای اسلامی شهر ورود کرده و مصوباتی که در این جلسات قرار داده می‌شود را به جد پیگیری نمایند. رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان فارس با تأکید بر رعایت اصول اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیدا‌ها، به آن‌ها توصیه کرد ضمن حفظ احترام یکدیگر، از تبلیغات غیرمجاز و خارج از چهارچوب‌های قانونی خودداری کرده و برای مردم الگوی تمکین به قانون باشند. حجت الاسلام و المسلمین موسوی به موضوع تأیید صلاحیت کاندیداها توسط مراجع چهارگانه نیز اشاره کرد و گفت: لازم است مراجع چهارگانه در تأیید صلاحیت‌ها دقت لازم را داشته باشند. وی در ادامه افزود: در هیئت‌های اجرایی نیز افراد متدین، سالم و انقلابی به کار گرفته شوند و از حضور افرادی که از فتنه گران حمایت نموده و از خط قرمزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی عبور کرده اند، جداً خودداری شود. رئیس شورای قضائی استان فارس در خصوص استفاده از ظرفیت‌های دولتی نیز متذکر شد: این موارد تنها منحصر به اموال، اماکن و امکانات فیزیکی نیست؛ بلکه سایر ظرفیت‌ها از جمله سوء استفاده از موقعیت‌های شغلی در راستای جهت دهی به افکار عمومی را نیز شامل می‌شود. حجت الاسلام و المسلمین موسوی بر حساسیت همه مسئولان در خصوص فضای مجازی اشاره کرد و افزود: تبلیغات این دوره از انتخابات بیشتر از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد و تبلیغات در همه فضاها تنها در چهارچوب قانون و موعد مقرر پذیرفتنی است و تبلیغات خارج از ضوابط تعریف شده که زمینه ساز اخلال در نظم، قانون‌شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام باشد، با حساسیت بررسی و در چهارچوب قانون با آنها برخورد خواهد شد. وی در پایان به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره کرد و ضمن دعوت همگان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر مشارکت حداکثری در انتخابات، تصریح کرد: امروز وظایف مسئولان در برگزاری انتخابات و مردم بیش از گذشته است. مردم بار دیگر حضور فعال و مشارکت حداکثری خود در انتخابات پیش رو را نشان خواهند داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی