[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

سفر به شیراز ممنوع شود ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
دویست و هفتاد و دومین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با تأکید بر ممنوعیت سفر هموطنان به شیراز در ایام نوروز ۱۴۰۰، همراه بود. 
رئیس دانشگاه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات پیام آور کربلا حضرت زینب کبری(س)، گفت: مردم استان فارس و شهر شیراز همواره به مهمان نوازی شناخته شده بوده اند و هرساله در این ایام، پذیرای مهمانانی از سراسر کشور و حتی توریست‌های بین المللی بوده ایم؛ اما در شرایط کنونی و تغییراتی که در سراسر دنیا با مواجه هستیم، هرگونه سفر تهدیدی جدی برای سلامت خود و دیگران است.
دکتر «مهرزاد لطفی» حفظ سلامت تک تک مردم کشور و مسافران را برای مردم و مسئولان استان فارس دارای اهمیت خواند و افزود: از تمامی هموطنان می‌خواهم در ایام نوروز ۱۴۰۰ از سفر به شیراز خودداری کنند تا ضمن حفظ سلامت عمومی جامعه در شرایط کنونی، از گسترش چرخه‌های انتقال بیماری کووید۱۹ جلوگیری شود و ضمن ریشه کنی این ویروس منحوس با همت و مشارکت همگانی، در آینده نزدیک بتوان باز هم میزبان مسافران و گردشگران باشیم.
او بروز نشانه‌های موج چهارم بیماری در استان با توجه به افزایش موارد ابتلا و بستری، همچنین شناسایی مواردی از ابتلا به گونه جهش یافته انگلیسی در استان را زنگ خطری دانست که باید جدی گرفته شود و یادآور شد: این هشدارها در آستانه نوروز جدی تر بوده و بی توجهی و سهل انگاری، با اقداماتی نظیر سفرهای غیرضروری، این نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این نشست به موضوع واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و گفت: ارائه مشاوره و اطلاع رسانی در زمینه واکسن کرونا، اولویت‌های واکسیناسیون بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید به صورت شفاف، دقیق و درست انجام شود و مردم در این زمینه اطلاعات صحیح و کافی دریافت کنند تا از بروز شایعات مختلف به ویژه در فضای مجازی جلوگیری شود. او افزود: ساخت واکسن کرونا و آغاز واکسیناسیون در کشور به معنی پایان کرونا نیست و همگی باید کماکان به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و شست و شوی مکرر دست‌ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی