[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

آموزش دهیاران گامی مؤثر در توسعه مدیریت نوین روستایی، روزنامه شیراز نوین

سید کمال پاک‌فطرت، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس درجمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان فارس بالغ بر دو هزار دهیاری و بیش از هفت هزار نفر عضو شورای روستا داریم که از حیث تعداد، فارس جزو استان‌های نخست در سطح کشور می‌باشد.
وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش به منظور افزایش دانش تخصصی در راستای بهبود کیفیت مدیریت در روستاها عنوان کرد: متأسفانه یکی از مشکلات اساسی ما در روستا ها، عدم آگاهی و اطلاعات لازم دهیاران و شورا‌ها در حوزه مدیریتی خود می‌باشد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه آموزش دهیاران و اعضای شورای روستا از برنامه‌ها و اهداف مهم دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس بوده است، تصریح کرد: با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف برای دهیاران و اعضای شورای روستا توانستیم سطح این افراد را بالا آورده و با توانمندسازی آنان، امورات روستاها را بهتر مدیریت و اجرا نموده و گام‌های مؤثری در توسعه مدیریت نوین روستایی برداشته شود. 
وی با بیان اینکه دهیاران نقش بسیار مهمی در توسعه روستاها به عهده دارند و اهمیت آن را نمی‌توان نادیده گرفت، اذعان داشت: در سال‌های دور، آموزش دهیاران و اعضای شورای روستاها از انسجام لازم برخوردار نبوده اما در چند سال گذشته با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، این آموزش‌ها یک روند مطلوب را طی کرده است.
سیدکمال پاک‌فطرت متذکر شد: تعدد وظایف سبب شده تا دهیاران کار سختی را در مواجهه با مطالبات مردم در روستاها، به عهده داشته باشند و قطعاً پیگیری این درخواست‌ها و مشکلات با بهره گیری از آموزش‌های لازم می‌تواند گامی مهم در توسعه روستاها باشد. 
 به گفته وی یکی از راه‌های رسیدن به برنامه‌های بلندمدت و میان مدت در کشور و جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهرها در سایه خدمت رسانی بهتر به مردم و ارتقای سطح کیفی در روستاهاست که آموزش به دهیاران و شهرداران و مجموعه آنان می‌تواند در این مهم مؤثر باشد.
این مقام مسئول در پایان از کسب مقام اول دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در آموزش کارکنان دهیاری‌ها در سال‌های 97 تاکنون خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی