[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مصالحه ۷۶ درصدی پرونده‌ها در مراکز مشاوره مرودشت، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از مصالحه 76 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها خبر داد. سرهنگ «فرشید زینلی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: یکی از اقدامات مفید و مؤثر کارشناسان دایره مشاوره و مددکاری پلیس در شهرستان مرودشت که بسیار مورد استقبال شهروندان قرار گرفته، مصالحه بین افرادی است که به دلیل مسائل مختلف به این مراکز مراجعه می‌کنند. وی با بیان اینکه بیشتر پرونده‌های منجر به مصالحه در دایره مشاوره و مددکاری شهرستان مربوط به اختلافات خانوادگی و نزاع و درگیری بوده است، افزود: برخی از پرونده‌ها با تلاش مددکاران این فرماندهی با چندین جلسه پیگیری و رسیدگی توسط کارشناسان مشاوره به مصالحه انجامیده است. فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 962 فقره پرونده به مراکز مشاوره ارجاع شده است که از این تعداد 76 درصد به مصالحه ختم شده است.
وی در ادامه به نقش مراکز مشاوره در نیروی انتظامی اشاره و اظهار داشت: مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی ضمن ارتقای سطح آگاهی و شناخت عمومی در جهت پیشگیری و کاهش مشکلات و معضلات فردی، اجتماعی و افزایش سطح امنیت روانی در جامعه گام‌های مؤثر و مثبتی برداشته و خدمات ارزنده ای را به مردم ارائه می‌دهند.
سرهنگ زینلی با بیان اینکه واحد مشاوره و مددکاری مرودشت به طور روزانه آماده پاسخ گویی به سؤالات و مشکلات شهروندان در حوزه‌های خانوادگی، ازدواج، تحصیلی، آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و... است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند همه روزه در ساعات اداری به واحد‌های مشاوره پلیس شهرستان مراجعه کنند و از خدمات رایگان این مراکز بهره مند شوند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی