[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

نماینده روسیه در وین: جلسه شورای حکام نقشی تعیین‌کننده در تحولات پیرامون برجام دارد، روزنامه شیراز نوین

نماینده روسیه در وین از برگزاری جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه (امروز) خبر داد.
به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین درباره جلسه آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در توییتی نوشت: جلسه شورای حکام آژانس دوشنبه آغاز می‌شود. این جلسه می‌تواند موجب رقم زدن تحولات بعدی پیرامون برنامه هسته ای ایران و چشم اندازهای احیای کامل برجام (توافق هسته ای) شود. 
اولیانوف ادامه داد: تمامی اعضای شورای حکام باید این را به خاطر بسپارند و رویکردی مسئولانه را در پیش بگیرند. 
پیش از این نیز میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نسبت به از دست رفتن زمان برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هشدار داد.
اولیانوف نوشت: دیدگاه‌های جالبی وجود دارد. در حقیقت، ما در حال از دست دادن زمان هستیم و هفته آینده باید شمارش معکوس را (درخصوص برجام) آغاز کنیم. فرصت بازگشت به اجرای کامل برجام به زودی بسیار کم می‌شود. به همین دلیل نیاز به رفتار بسیار مسئولانه ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درمورد برجام وجود دارد.   
وی این توییت را در پاسخ لورنس نورمن، خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال منتشر کرده است که در توییتی نوشته بود: ما در مذاکرات هسته ای مستقیم بین آمریکا و اتحادیه اروپا که هفته گذشته برگزار شد، در چه مرحله ای قرار داریم؟ وی در این توییت مدعی شد: تاکنون هیچ پاسخی ازسوی ایران داده نشده است و اگر تا دوشنبه چنین پاسخی داده نشود می‌توان هفته آینده شمارش معکوس را آغاز کرد. پس از آن ما به ایام جشن نوروز نزدیک می‌شویم.
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش، در توییت دیگری نیز از برگزاری جلسه شورای حکام آژانس در روز دوشنبه با تمرکز بر موضوع ایران خبر داده بود. وی در این باره نوشت: جلسه مارس شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه (۱۱ اسفند مصادف با اول مارس) آغاز خواهد شد. ایران بار دیگر در مرکز توجه قرار خواهد داشت.
اولیانوف در ادامه افزود: مسئولیت مشترک همه ۳۵ عضو آن اطمینان از این است که مباحث (حتی در صورت داغ شدن) بر تلاش‌های دیپلماتیک با هدف احیای کامل برجام تأثیر منفی نگذارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی