[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

حکم بازنشستگان صادر می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم پیگیری مطالبات بحق کارگران و بازنشستگان همواره در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، کمیسیون کارگری استان با موضع پیگیری مطالبات کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی و همچنین بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات کارگران استان در حوزه‌های مختلف به ریاست دکتر عنایت الله رحیمی برگزار شد.
دکتر رحیمی در این نشست با اشاره به اینکه طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم پیگیری مطالبات کارگران و بازنشستگان همواره در دستور کار قرار داشته است، عنوان کرد: یک مقایسه بسیار گذرا به خوبی نشان می‌دهد هیچ گاه با چنین شرایط دشواری مواجه نبوده ایم. تحریم‌های سخت و شدید ازیک سو و پاندمی کرونا از سوی دیگر هزینه‌های سنگینی را به دولت و ملت ایران تحمیل کرده و امروز با کاهش بیش از ۵۰ درصدی درآمدهای نفتی کشور این دشواری‌ها بیش از هر زمان دیگری خودنمایی کرده است.
وی ضمن بحق دانستن مطالبات بیان شده از سوی نمایندگان کارگران و بازنشستگان خواستار توجه به اقدامات انجام شده از سوی دولت و مقایسه این اقدامات با گذشته شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین تأکید کرد: مدیریت ارشد استان در دو سال گذشته همواره این مطالبات را در سطوح ملی پیگیری کرده است.
استاندار فارس با بیان اینکه دولت تاکنون گام‌های اثربخشی در زمینه پاسخ‌گویی به مطالبات بازنشستگان برداشته است، خاطرنشان کرد: دولت با ارائه لایحه دوفوریتی تأمین منابع مالی همسان سازی حقوق بازنشستگان در راستای اصلاح بند (و) تبصره 2 ماده واحده قانون بودجه اقدام کرده است. وی تأکید کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی کشوری و لشکری محقق می‌شود.
دکتر رحیمی در نظر گرفتن اعتبار ۱۵۰هزار میلیارد تومانی به منظور رد بدهی تأمین اجتماعی در بودجه سال ۱۴۰۰ را از دیگر اقدامات دولت در جهت پیگیری مطالبات بازنشستگان و کارگران دانست.
وی ادامه داد: همچنین از تأمین اجتماعی خواسته شده نسبت به اصلاح احکام بازنشستگان در اسفندماه جاری اقدام کند که برای دستیابی به این هدف ۷هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
استاندار فارس بیان کرد: با توجه به عدم احتساب سوابق ارفاقی به عنوان سابقه اصلی بیمه پردازی در جداول محاسبات متناسب سازی و محاسبه آن بر اساس نرخ پرداخت حق بیمه سوابق ارفاقی به میزان ۴.۳۰ اعمال شده بود که با پیگیری‌های انجام شده این محاسبات از آذر ماه جاری به نرخ ۸.۳۰ تغییر داده شده و ما به التفاوت ناشی از اجرای این تعدیل به حساب مشمولان واریز شده است. وی اظهار کرد: در ادامه این پیگیری‌ها مقرر شد سوابق ارفاقی به عنوان سابقه اصلی محاسبه شود. دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش‌های انجام شده از سوی مدیریت ارشد استان برای حفظ و ایجاد فرصت‌های شغلی در استان اشاره کرد و افزود: طرح «هر بنگاه یک اشتغال» با هدف اینکه هر یک از بنگاه‌های اقتصادی استان حداقل یک فرصت جدید شغلی ایجاد کنند، به اجرا درآمده و بر اساس مستنداتی همچون کد بیمه و مشخصات افراد، شاهد موفقیت طرح بوده ایم. موفقیت بیش از ۷۰ درصدی فرمانداران در ایجاد حداقل ۲۰۰ فرصت شغلی، احداث کارخانجات جدیدی همچون آلومنیوم جنوب، جلوگیری از تعطیلی یا تملک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها و همچنین احیای بعضی از کارخانه‌های در حال زوال از دیگر اقداماتی است که به گفته دکتر رحیمی در این راستا در استان فارس انجام شده است.
استاندار فارس همچنین تأکید کرد: بی تردید بهترین راهکار برای دستیابی جامعه کارگری و بازنشستگان تأمین اجتماعی به مطالبات بحق و قانونی خود این است که این جامعه تشکل یافته، نهادینه، معقول و آگاه، خواسته‌های خود را از طریق کانون‌های کارگری و بازنشتگان مطرح کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی