[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

فراخوان کنگره بین‌المللی شعر غدیر در شیراز اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، فراخوان کنگره بین المللی شعر غدیر در شیراز اعلام شد. 
حجت الاسلام و المسلمین احمدی مدیر بنیاد غدیر استان فارس صبح دیروز در نشست خبری این کنگره گفت: همزمان با ایام ولادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) فراخوان دومین سال برگزاری کنگره شعر غدیر اعلام می‌گردد.
وی در ادامه گفت: پس از برگزاری موفق این کنگره در سال نخست به صورت ملی و با محوریت شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، تصمیم گرفتیم با تقویت زیرساخت‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌های موجود شهر شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و ادب ایران اسلامی، در سال آینده این کنگره را به صورت بین المللی برگزار کنیم. مدیر بنیاد غدیر استان فارس در انتها گفت: از همه اصحاب فرهنگ، ادب و شعرای ملی و بین المللی جهت حضور در این کنگره و ارسال اثر دعوت می‌کنیم. 
مصطفی مشفقیان معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز نیز در این نشست خبری گفت: امیدواریم کنگره بین المللی شعر غدیر نیز که با همکاری این نهاد و بنیاد بین المللی غدیر برگزار می‌شود، همانند دیگر رویدادهای ادبی فاخر شیراز همچون شب شعر عاشورا به یک رویداد فرهنگی جریان‌ساز و موج آفرین در سطح کشور تبدیل شود و شاهد خلق آثار ماندگار و بدیع در این زمینه باشیم و بتوانیم به واسطه این کنگره، به تبیین بهتر مناقب و فضائل امیر مؤمنان علی(ع) با زبان شعر و ادب بپردازیم. مشفقیان در انتها افزود: از شعرا، ادیبان و فرهنگ‌وران داخل و خارج کشور دعوت می‌کنیم تا مورخ ۳۱ خردادماه سال ۱۴۰۰ آثار خود را در بخش‌های شعر کلاسیک، شعر نو و سپید، ترانه و سرود و شعر کودک به صورت فایل پیوست شده به رایانامه
 ghadir.poems@gmail.com ارسال نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی