[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

۲ مفسد اقتصادی در شورای شهرستان شیراز وآبفای روستایی دستگیر شدند ، روزنامه شیراز نوین


به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی دادگستری فارس، رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری یک مسئول در شورای شهرستان شیراز و یک مدیر سابق دولتی در جهرم طی روزهای اخیر در راستای مبارزه قاطع و بی اغماض دستگاه قضائی با فساد خبر داد.
 حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه عضو شورای شهر داریون که همزمان ریاست شورای شهرستان شیراز را نیز به عهده داشت، به اتهام فساد مالی بازداشت شده اند، گفت: مسئول کنونی آبفای روستایی شهرستان خفر نیز که پیش از این مسئولیت مشابهی در شهرستان جهرم را برعهده داشته است به اتهامات مالی در زمان مسئولیت موصوف و دو تن از کارکنان این مجموعه به اتهام مشارکت با این مدیر دولتی و همچنین دو نفر از پیمانکاران به اتهام رشا با دستور قضائی بازداشت شده اند.
وی با اشاره به این موضوع که شناسایی مفاسد کشف شده در نتیجه همکاری سربازان و پاسداران گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بوده است، گفت: فساد اقتصادی رئیس شورای شهرستان شیراز و یکی از اعضای شورای شهر داریون و همچنین جرائم و تخلفات صورت گرفته در آبفای جهرم در شعبه ویژه مبارزه با فساد در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در حال رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.
رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: پرونده‌های مبارزه با فساد به صورت ویژه در دبیرخانه مدیریت پرونده‌های مهم تحت نظارت مدیریت ارشد قضائی استان قرار دارد.
این مقام ارشد قضائی استان با تأکید بر اینکه دستگاه قضائی در استان علاوه بر ورود به جرائم ارتکابی مسئولان به موضوع ترک فعل مدیران و مسئولان نیز ورود داشته است، گفت: در قانون، ترک فعل مدیران و وارد شدن زیان به بیت المال و حیف و میل اموال عمومی در نتیجه ترک فعل نیز جرم تلقی شده و دستگاه قضائی متناسب با قوانین با این موارد برخورد خواهد کرد. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس افزود: مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی و اداری یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضائی است و دادگستری استان فارس در راستای دستور ریاست معظم قوه قضائیه حضرت آیت الله رئیسی و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با فساد در کنار سایر نهادهای مسئول، مبارزه با مفاسد را با عزم و اراده ای راسخ دنبال می‌کند.
گفتنی است شورای اسلامی شهرستان شیراز از نمایندگان شوراهای شیراز، سه شهر و دو بخش اقماری شیراز تشکیل شده است و دارای ساختاری مجزا از شورای شهر می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی