[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

شیرینی بادام خانگی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 10 نفر
کره۱۰۰ گرم
شکر یک دوم پیمانه
شکر قهوه ای یک دوم پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
بیکینگ پودر یک دوم قاشق چای خوری
وانیل نوک قاشق چای خوری
آرد سفید۱و یک دوم پیمانه
آب داغ۱ قاشق غذاخوری
نمک یک هشتم قاشق چای خوری
بادام۱ پیمانه

طرز تهیه:
 به نام خداوند بزرگ و عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان. امروز می‌خواهیم با هم یه شیرینی خوشمزه درست کنیم که بیشتر تو عیدها از اون استفاده می‌کنیم، ولی درست کردنش تو این روزها خالی از لطف نیست مخصوصاً به خاطر بادامی که داره خیلی هم مقویه.
مرحله اول 
برای درست کردن این شیرینی ابتدا کره ای که داریم رو می‌زاریم بیرون از قبل تا خودش به خودی خود شروع کنه به نرم شدن و احتیاجی به گرم کردن نداشته باشه. سپس تا کره داره خودشو ول می‌کنه ما می‌ریم سراغ بقیه کارها. سپس یه کاسه برمی‌داریم و آردمون رو می‌ریزیم داخلش و بعد از اون هم نمک رو بهش اضافه کرده و با هم مخلوطشون می‌کنیم. بعد از اینکه موادمون رو با هم مخلوط کردیم تو یه ظرف دیگه مخلوط آردیمون رو سه بار الک می‌کنیم. حتماً این‌کار رو انجام بدین چون این شیرینی باید خمیرش حتماً یکدست باشه تا نتیجه خوبی به ما بده و شیرینی نرم و لطیفی به دست بیاد.
در ادامه یه کاسه برمی‌داریم و شکر سفیدی که داشتیم رو می‌ریزیم داخلش و بعد از اون هم شکر قهوه ای مون رو بهش اضافه می‌کنیم و در آخر هم کره ای که گذاشته بودیم نرم بشه رو هم بهشون اضافه کرده و شروع می‌کنیم با همزن به مخلوط کردن موادمون با هم. آنقدر موادمون رو با هم می‌زنیم تا کاملاً با هم مخلوط و یه حالت کرمی مانند پیدا کنه. سپس تخم مرغمون رو اضافه می‌کنیم و مجدد با همزن شروع می‌کنیم به زدن مواد با هم تا تخم مرغمون قشنگ به خورد مواد بره.
مرحله دوم 
حالا بعد از مخلوط کردن تخم مرغ وانیلمون رو اضافه می‌کنیم و مجدد مواد رو با هم می‌زنیم و می‌زاریم کنار. سپس یه کاسه دیگه برمی‌داریم و بیکینگ پودرمون رو می‌ریزیم داخلش، سپس آب داغمون رو هم بهش اضافه کرده و با هم مخلوطشون می‌کنیم. در ادامه مایه ای که درست کرده بودیم رو به مخلوط آب داغ و بیکینگ پودرمون اضافه می‌کنیم و مجدد همه مواد رو با همزن می‌زنیم تا خوب مخلوط بشن. بعد از این کار مخلوط آرد و نمکی که از قبل الک کرده بودیم رو کم کم به موادمون اضافه کرده و بعد از هر بار اضافه کردن مواد رو هم می‌زنیم که آرد توی موادمون گلوله نشه و قشنگ به خورد مواد بره. بعد از اینکه همه مخلوط آردی رو اضافه کردیم مجدد مواد رو با هم می‌زنیم تا دیگه اثری از آرد توی موادمون نباشه و کاملاً یه مخلوط یکدست به دست بیاریم.
حالا مایه شیرینی مون رو می‌زاریم کنار و می‌ریم سراغ بادام ها. بادام‌ها رو می‌تونید از قبل بزارید خیس بخوره تا نرم شه و پوستشو بگیرین و بعد توی شیرینی استفاده کنید یا اینکه همونطوری با پوستش استفاده کنید، این بستگی به سلیقه و طبع و ذائقه خودتون داره. حالا بادامی که داریم رو خردش می‌کنیم و بعد از اینکه خرد کردیم به مایه شیرینی مون اضافه اش می‌کنیم. ولی این بار با قاشق مواد رو هم می‌زنیم تا بادام هایی که خرد کردیم کامل با مایه شیرینی‌مون مخلوط بشه و تو تمام سطح شیرینی پخش شده باشه.
مرحله سوم 
حالا تو این مرحله قبل از هر کاری می‌ریم سراغ فر. فر رو روشن می‌کنیم و می‌زاریم رو حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد تا گرم شه و برای پخت شیرینی هامون آماده باشه. سپس سینی فر رو هم می‌آریم و کف آن کاغذ روغنی پهن می‌کنیم که بعد از پخت شیرینی ها راحت جدا شه و به کف سینی مون نچسبه. بعد از اینکه این کارها رو انجام دادیم می‌ریم سراغ مایه شیرینی مون. از مایه شیرینی به اندازه یه گردو برمی‌داریم و تو دستمون کمی گردش می‌کنیم و بعد تو سینی فر می‌چینیم. بقیه مایه شیرینی مون رو هم به همین ترتیب درست کرده و با کمی فاصله از هم چیده که بعد از پخت اگه پف کرد به هم نچسبن.در ادامه بعد از اینکه تو سینی چیدیم همه شیرینی ها رو یه کوچولو فشار می‌آریم تا از اون گرد بودن در بیاد، سپس شیرینی هامون رو می‌زاریم تو فر یه ۱۰ الی۱۵ دقیقه ای با همون حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد بمونه تا بپزه.  سپس بعد از ۱۵ دقیقه از فر درمی‌آریم و می‌زاریم تا خنک شن. بعد از اینکه خنک شدن می‌چینیمشون تو ظرف و با چای سروشون می‌کنیم. نوش جان.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی