[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

شکست علی کریمی، شکست آدم های فوتبالی بود، روزنامه شیراز نوین

شهاب الدین عزیزی خادم با 49 رأی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران برای چهار سال آینده انتخاب شد.
از صبح دیروز(یکشنبه) انتخابات فدراسیون فوتبال در سالن اجلاس و پس از تلاوت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. در ابتدای مراسم چند تیزر نمایش داده شد و سپس با صحبت های علی فلاحتی رئیس کمیته بدوی، کار به شکلی رسمی‌تر پیش رفت. از ساعت 11:30 با دعوت از اعضای مجمع رأی‌گیری رسماً آغاز شد و دقایقی بعد ناظران شمارش آرا را آغاز کردند.
پس از شمارش آرا مشخص شد که شهاب الدین عزیزی خادم 35 رأی، کیومرث هاشمی 24 رأی، مصطفی آجرلو 18 رأی و علی کریمی 9 رأی را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که در ابتدای شمارش، هاشمی دست بالاتر را داشت اما به مرور عزیزی خادم به او رسید و حتی اختلاف را هم بیشتر کرد.
باتوجه به این که عزیزی خادم نتوانست 50+1% از آرا را جلب کند، کار به دور دوم کشید و او با کیومرث هاشمی رقابت تازه ای را آغاز کرد. در همین حین علی کریمی و مصطفی آجرلو از سالن بیرون رفتند تا کارشان در انتخابات تمام شده باشد.
دقایقی بعد دوباره رئیس کمیته بدوی از حاضران خواست تا به ترتیب لیست، در محل اخذ رأی حضور یابند و نام فرد موردنظر را روی کاغذ رأی بنویسند. نبی، دبیرکل فدراسیون با لحنی کنایه آمیز از نامزدها خواست تا در جای خود بنشینند و گفت: «وقت لابی گذشته است». فرآیند رأی از ساعت 12:10 آغاز شد و در حوالی 12:30 به پایان رسید تا دوباره روی وایت برد، نام دو کاندیدا نوشته و شمارش آرا آغاز شود.
این بار شهاب الدین عزیزی خادم 47 رأی گرفت و کیومرث هاشمی 38 رأی را به خود اختصاص داد تا خادم برنده انتخابات سال 1399 فدراسیون فوتبال لقب گیرد و برای چهار سال هدایت فوتبال را برعهده داشته باشد.

محسن ترکی به عنوان نماینده داوران در مجمع فدراسیون فوتبال در انتخابات دیروز حضور داشت. او در پایان طی مصاحبه ای، انتخاب نشدن علی کریمی را شکست فوتبال ایران دانست:این شکست ما فوتبالی‌هاست. ما جنگیدیم و مبارزه کردیم تا فوتبالی ها بتوانند در این عرصه حضور داشته باشند. خب این اتفاق افتاد اما متأسفانه خیلی از فوتبالی هایمان حضور نیافتند. یک نفر این شجاعت را داشت که حضور داشته باشد و می توانست اتفاقات خوبی را رقم بزند. حداقل می توانستیم با مدیران بزرگی که در کنار ایشان قرار می گرفتند این برند فوتبالی، در دنیا نقش مثمرثمری داشته باشد. اما خب بازهم اعتقاد دارم که هنوز دیر نشده است. آقای عزیزی خادم انتخاب شدند و بهشان تبریک می گویم. همان گونه که ما اعتقاد داریم اگر یک فوتبالی انتخاب می شود باید از مدیران قوی استفاده می کرد، ما هم از آقای خادم می خواهیم که از فوتبالی های کشورمان استفاده کنند و مشاوران فوتبالی قوی داشته باشند.
وی افزود: شناخت زیادی از ایشان (عزیزی خادم) ندارم و فکر می کنم یک دوره عضو هیأت رئیسه بودند. فقط من بازهم می گویم که امروز روز شکست فوتبالی ها بود. ناراحتم از اینکه خود فوتبالی ها هم از تنها گزینه فوتبالی حمایت نکردند. این خیلی بد است، این یعنی چشم دیدن همدیگر را نداریم.
ترکی در پایان گفت: هر آنچه که سرمان بیاید حق مان است. در این چهار سال هم هر اتفاقی افتاد هیچ‌کس حق صحبت ندارد. من چند روز پیش با یکی از فوتبالی ها صحبت می کردم، به او گفتم که اگر حمایت هم نمی کنید حداقل بد نگویید. بعضی ها متأسفانه صحبت‌هایی می‌کردند که ایشان (کریمی) توانایی اش را ندارد. ما می خواستیم برند فوتبالی را در عرصه های بین المللی عرضه کنیم. یک مقدار تنگ نظری‌هایی بین فوتبالی ها از قدیم بوده است. در هر عرصه ای متأسفانه این وجود دارد. شاید وعده و وعیدهایی داده شد، نمی دانم. فقط ناراحتم 9 رأی برای تنها گزینه فوتبالی خیلی بد بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی