[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

اتوبوس‌های برقی به شیراز بیایند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از حمایت شهردار شیراز در حوزه حمل و نقل عمومی قدردانی می‌کنم. 
نواب قائدی با بیان اینکه شهرداری شیراز با وجود تمامی موانع و محدودیت‌ها به خوبی توانسته در تأمین درآمد و در اجرای پروژه‌های عمرانی موفق عمل کند، با اشاره به برخی از مشکلات در ناوگان تاکسیرانی از شهردار درخواست کرد نسبت به رفع آنها اقدام شود. به گفته این عضو شورای شهر شیراز مشخص نشدن هزینه و یارانه‌های اتوبوسرانی باعث ایحاد مشکلات زیاد برای بهره برداران و رانندگان اتوبوس و نارضایتی آنها شده است.
توجه به نظافت اتوبوس‌ها از جمله موارد دیگری بود که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت نظافت در داخل و خارج اتوبوس‌ها و نزدیکی ایام عید، فضای داخل اتوبوس‌ها نیازمند نظافت بیشتر است. پیش بینی راهکارهایی برای جبران خسارت ناشی از افزایش قیمت‌ها در قراردادهای شهرداری از جمله موارد دیگری بود که قائدی به آن اشاره کرد و ادامه داد: افزایش قیمت ارز و به تبع آن قیمت مصالح مشکلات زیادی را برای پروژه‌ها و پیمانکاران به وجود آورده است و با این تورم غیرمنطقی امکان آنالیز مناسب و پیش بینی برآورد عملیات اجرایی برای پیمانکاران وجود نداشته است. 
قائدی تصریح کرد: در همین راستا بخش نامه‌های مختلفی از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده که از شهردار نیز تقاضا داریم که برای جلوگیری از تعطیلی پروژه‌های عمرانی و تأخیر در عملیات اجرایی و نیز جبران ضرر و زیان پیمانکاران تدابیر لازم اندیشیده شود و بر اساس بخش نامه‌ها و با راه اندازی کمیته راهبردی پروژه‌ها برخی از این مشکلات رفع و رجوع شود. عضو شورای شهر شیراز با اشاره به ضرورت کلنگ زنی برخی از پروژه‌های عمرانی مورد نیاز شهر شیراز گفت: با توجه به اتمام پروژه‌های تقاطع غیرهم‌سطح استاد بهمن بیگی، شهیدان یغمور و چپ‌گرد صدرا (دکتر خدادوست) از شهردار انتظار داریم پروژه‌هایی مانند تقاطع ولایت- خلیج فارس، جام جم، بزرگ راه آیت الله هاشمی و تقاطعات مربوطه که مطالعات آنها به اتمام رسیده و اعتبار لازم نیز برای اجرای آنها در بودجه پیش بینی شده است، هرچه سریع‌تر نسبت به کلنگ زنی آنها اقدام نماید. خرید اتوبوس‌های برقی مورد دیگری بود که قائدی ابراز داشت و افزود: با توجه به اینکه شهر شیراز پاک‌ترین کلان‌شهر کشور می‌باشد و به جهت حفظ این شرایط لازم است که در حوزه حمل و نقل عمومی از ناوگان بدون آلاینده استفاده شود، یکی از این موارد، خرید اتوبوس‌های برقی می‌باشد که در این راستا می‌تواند کارگشا باشد. لذا با توجه جدی شهردار در خرید اتوبوس‌های برقی تسریع گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی