[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

بهره‌برداری از ۵ طرح تأمین و انتقال برق و انرژی در فارس و جنوب کشور، روزنامه شیراز نوین

در راستای پویش هفته چهل و سوم الف- ب- ایران از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور از راه دور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو همزمان با افتتاح 22 پروژه وزارت نیرو در حوزه آب و برق، بهره برداری از 5 طرح تأمین و انتقال برق و انرژی در فارس و بوشهر با سرمایه گذاری 651میلیارد ریال آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه طرح‌های پویش الف- ب- ایران اقدامی در جهت توسعه زیرساخت‌های تأمین و انتقال برق و انرژی در فارس و جنوب کشور است، اظهار داشت: این طرح‌ها نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی مرودشت با اعتباری معادل 131 میلیارد ریال، طرح افزایش ظرفیت ایستگاه انتقال برق داراب گرد و طرح افزایش ظرفیت ایستگاه انتقال برق درودزن با اعتباری معادل 260میلیارد ریال است که در شهرستان‌های داراب و مرودشت افتتاح می‌شود.
مهندس غلامرضا نصیری افزود: همچنین در قالب این پویش دو بی خط 66 کیلوولت و کلیدخانه 20 کیلو ولت در استان بوشهر با سرمایه گذاری 260 میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد. هدف از راه اندازی این طرح‌ها تقویت شبکه 66 کیلوولت شهر بوشهر و امکان تغذیه پست 66 کیلوولت نیایش در آینده و تأمین برق پروژه مسکن مهر و متقاضیان جدید در شهر بوشهر و همچنین پاسخ گویی به متقاضیان برق کشاورزی، شیلات و روستایی در حال حاضر و در آینده در این استان می‌باشد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر با بیان مشخصات نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی مرودشت اظهار داشت: این نیروگاه با تولید سالانه 15میلیون کیلووات ساعت برق در شهرستان مرودشت ساخته شده و 6 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند. این نیروگاه با هدف کاهش تلفات، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده از انرژی پاک و کاهش آلودگی محیط زیست وکاهش بار پست سهل آباد در این شهرستان احداث شده است.
مهندس نصیری با بیان اینکه پویش   الف- ب- ایران در راستای توسعه زیرساخت‌ها و افزایش رضایت -مندی مردمی در عرصه خدمت رسانی است، اضافه کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح‌ها تأمین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه، تأمین برق برای مشترکان جدید و بهبود پایداری شبکه‌های 63 کیلوولت است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در ادامه افزود: ظرفیت ایستگاه انتقال برق داراب گرد با بهره برداری از طرح‌های جدید از 15 به 40 مگاولت آمپر افزایش می‌یابد. کاهش بار مصرفی ایستگاه، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و تأمین برق پایدار جهت حدود 22هزار خانوار شهر داراب از جمله اهداف این طرح است. همچنین ظرفیت پست انتقال برق درودزن، از 15 به 40 مگاولت آمپر افزایش می‌یابد. کاهش بار مصرفی ایستگاه درودزن، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و امکان تأمین برق متقاضیان فعلی و آینده کشاورزی هم از جمله اهداف این طرح در شهرستان مرودشت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی