[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

مردم به رسم نیکوکاری خون اهدا کنند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به کاهش ذخایر خون و فرآورده‌های خونی استان به دلیل کاهش مراجعه عمومی، از افراد واجد شرایط دعوت کرد تا با شرکت در رسم نیکوی اهدای خون در آستانه سال نو، به یاری بیماران بشتابند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام این خبر گفت: در طی یک سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹، شاهد کاهش قابل توجه مراجعه عمومی برای اهدای خون به بیماران بوده ایم و همین امر موجب تهدیدی جدی برای سلامت بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی، به ویژه بیماران مبتلا به تالاسمی و سرطان شده است. او بخشی از این کاهش مراجعه را به دلیل نگرانی از ابتلا به بیماری دانست و افزود: این در حالیست که با تدابیر پیش بینی شده از سوی سازمان انتقال خون، تمامی پروتکل‌ها به طور کامل اجرا شده و هیچ گونه تهدیدی برای سلامت اهداکنندگان وجود ندارد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هرساله در آستانه سال نو، ایرانیان نیک اندیش رسم نیکوی اهدای خون را به نیت سلامت خود و هموطنان، به جا آورده و امید است این آیین نیکو، امسال نیز با همراهی و مشارکت مردم استان فارس، انجام شده و شاهد افزایش بانک ذخیره خونی استان و رفع این نگرانی نسبت به سلامت بیماران باشیم. دکتر حسینی همچنین از برگزاری پویشی به نام فرشتگان سپیدپوش خبر داد که به همت سازمان انتقال خون کشور و با هدف دعوت به اهدای خون در سطح کشور آغاز شده و ابراز امیدواری کرد دستاورد این تلاش‌ها، تأمین سلامت یکایک هموطنانمان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی