[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

مدت زمان ایده آل ورزش برای طول عمر بیشتر، روزنامه شیراز نوین

مجله پزشکی دکتر سلام/ با تغییر وضعیت زندگی زیر سایه شوم ویروس کووید-19 گزینه های ما برای ورزش در خارج از خانه یا باشگاه با افزایش موارد ابتلا به این عفونت در سراسر جهان کاهش یافته است. وضعیت فعلی، روند عادی تمرین ورزش را نیز تحت الشعاع قرار داده است. شاید نتوانید به باشگاه بروید، اما طبق یک مطالعه جدید ورزش آن هم فقط چند دقیقه حتی در خانه می تواند امید به زندگی را در شما افزایش دهد.
*مطالعه درباره زمان مناسب ورزش برای طول عمر بیشتر
به گزارش ایندیاتایمز، طبق مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا، ورزش در کوتاه مدت حتی دوازده دقیقه می تواند امید به زندگی را در شما افزایش دهد و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. این مطالعه سطح صدها متابولیت مختلف را در 411 زن و مرد میانسال قبل و بعد از حدود دوازده دقیقه ورزش شدید مورد بررسی قرار داده است.
مشخص شد که میزان DMGV یک نشانگر زیستی که با افزایش خطر ابتلا به بیماری کبد چرب و حمله قلبی ارتباط دارد، 18 درصد کاهش یافته است. گلوتامات (گلوتامات یا اسید گلوتامیک یکی از فراوان ترین اسید آمینه های موجود در بدن انسان) که با بیماری های قلبی، دیابت و امید به زندگی کوتاه تر نیز در ارتباط است، 29 درصد کاهش می یابد. این خبر خوبی برای همه افرادی است که می توانند دوازده دقیقه ورزش شدید را برای مقابله با بیماری های مهلک انجام دهند و زندگی را برای خودشان طولانی تر کنند.
*سایر یافته های این مطالعه درباره زمان مناسب ورزش برای طول عمر بیشتر
دانشمندان عقیده دارند شروع درک بهتر زیربنای مولکولی چگونگی تأثیر ورزش بر بدن با این مطالعه برای آنها محقق شده است. این روش می تواند برای افرادی که از فشار خون بالا یا سایر عوامل خطر متابولیکی رنج می برند نیز مفید باشد و آنها را در مسیر سالم تری در زندگی قرار دهد. وقت آن رسیده که با اختصاص دوازده دقیقه از برنامه شلوغ خود به ورزش تمرین را شروع کنید و سلامتی و طول عمر بیشتر را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی